• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Регіональна молодіжна гра «Модель ООН-2020. Кривий Ріг» Реалізований

Доданий
09.08.2019
Номер
39
Молодіжні проєкти

Проект «Регіональна молодіжна гра «Модель ООН-2020.Кривий Ріг» -
це великі можливості для кожного учасника. Це захоплююча рольова гра, в ході якої учасники імітують роботу органів ООН. Делегати конференції виступають в ролі офіційних представників країн. В результаті кожен комітет створює проєкт резолюції. Проект заплановано реалізувати на базі Криворізької загальноосвітньої школи № 68

Автор проєкту
Тетяна
Тетяна Короленко
Бюджет
198 975 грн
Розрахунок бюджету
Район
Саксаганський
Адреса
мкрн. Гірницький 5-й, 3, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Громадяни мають вчитися бути вільними, незалежними і творчими, критично мислити, знати свої права і обов’язки, вміти працювати в колективі, вести діалог та переговори. Суттєвою перепоною для виховання активної громадянської позиції в української молоді є песимізм та невпевненість у своїх силах, які подолати можливо лише навчаючи молодь практичним навичкам захисту своїх інтересів та усіляко допомагаючи їй досягти успіху у цьому.
А все-таки, політична свідомість сучасної молоді дуже швидко змінюється під впливом подій, що відбуваються у світі, країні та регіоні . В останні кілька років молодь усвідомила свою силу, та свій вплив на владу та її дії. Міжнародна програма «Модель Організації Об’єднаних Націй» – вже 60 років надає можливість старшокласникам і студентам різних країн світу поринути у вирій політики та дипломатії, докладно ознайомитись з діяльністю ООН. В Україні цей проект реалізується з 1998 року.
Проект «Регіональна молодіжна гра «Модель ООН-2020. Кривий Ріг», це проект, який спрямований на формування мережі активної молоді, яка займатиметься підвищенням рівня знань людей та обізнаності в роботі Організації Об’єднаних Націй. Його тривалість три місяці. Ним передбачено проведення інформаційної кампанії для учнівської молоді віком від 13 до 17 років.
Модель Організації Об'єднаних Націй є автентичною імітацією конкретних органів ООН, комітетів і конференцій, таких як Генеральна Асамблея, Рада безпеки, Комісія зі сталого розвитку тощо. У МООН, старшокласники крок за кроком перетворюються у послів країн-членів ООН, займаються обговоренням поточних питань порядку денного, вирішенням питань цього великого та складного світу.
Одним з яких є молодіжна міграція. Міграція - загальносвітова проблема, яка існує з найдавніших часів. Переважна частина мігрантів - це молоді люди у віці від 15 до 35 років. Чисельність мігрантів збільшується з кожним роком. Якщо в 2000 році в світі було офіційно зареєстрованих 150 млн. міжнародних мігрантів, то в 2017 році їх стало 258 млн. Те, що міграційні процеси відбуваються перманентно і активно, можна побачити на прикладі України, з якої в пошуках роботи перетнув кордон кожен п’ятий українець працездатного віку. Зрозуміло, подібні демографічні пересування мають не тільки економічні, а й соціокультурні, етнолінгвістичні та інші наслідки. Саме тому, для Криворізької МООН-2020 обрано тему: «Молодіжна міграція в сучасному світі: причини і наслідки».
Проект заплановано реалізувати на базі Криворізької загальноосвітньої школи № 68, оскільки в 1998 році учні та викладачі навчального закладу, пройшовши навчання в Києві, вибороли честь реалізувати в Дніпровському регіоні програму „ Модель ООН” для школярів. Конференція відбудеться за сприяння Міністерства закордонних справ України, Дипломатичної академії МЗС України, Представництва ООН в Україні, Департаменту освіти і науки міста Кривого Рогу, Асоціації керівників шкіл України, із залученням Державної служби зайнятості та потенційних працедавців, представників Американського Корпусу Миру.

Мета проекту

Виховні:
- виховання глобального мислення;
- виховання соціальної відповідальності;
- виховання толерантності;
- виховання почуття власної гідності і впевненості в собі.
Навчальні:
- вивчення історії, статуту, структури і основних напрямків діяльності ООН;
- знайомство з історією та культурою інших країн;
- засвоєння суспільно-політичної лексики і основ парламентської процедури;
- залучення уваги учасників до глобальних проблем людства (міграційних);
- удосконалення англійської мови.
Розвиваючі:
- розвиток навичок самоосвіти і роботи з носіями інформації;
- розвиток уміння застосовувати знання, отримані в процесі навчання для рішення практичних завдань;
- розвиток навичок самоуправління і самоорганізації;
- розвиток навичок взаємодії;
- вдосконалення уміння вирішувати конфліктні ситуації демократичним шляхом;
- розвиток комунікативної культури.

Очікувані результати

Проект допоможе навчити молодь діалогу, слухати та чути один одного, встановлювати контакт, налагоджувати порозуміння з іншими людьми та реагувати на стресові чи конфліктні ситуації спокійно та розважливо. Старшокласники, які входитимуть до оргкомітету відвідають Київ, де познайомляться з представниками ООН в Україні, Постійного представництва України при ООН та дізнаються все про роботу найбільшої організації в світі. Делегати конференції створять соціальні проекти з досягнення цілей сталого розвитку, озвучать їх через засоби масової інформації, тим самим піднімуть рівень соціальної відповідальності жителів свого міста та змінять його на краще. Учні 13-17-ти років матимуть можливість стати частиною спільноти людей, дотичних до програм ООН в Україні. Делегати отримають сертифікат про участь в програмі Модель ООН.

План заходів з реалізації проекту

Проект реалізовуватиметься в два основних етапи:
І. Освітньо-інформаційний (лютий 2020 року ).
В рамках навчальної складової планується проведення серії дводенних базових семінарів з питань запобігання нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми, а також одноденних тренінгів «Сучасні методи пошуку роботи та подальше працевлаштування». Вони адресовані старшокласникам та викладачам з метою підвищення їх обізнаності та інформованості про діяльність різних країн по реалізації завдань, поставлених ООН в Декларації тисячоліття.
За результатами семінарів, тренінгів учасники актуалізують свої знання щодо проблеми торгівлі людьми в Україні, навчаються вирішувати будь- які складні, гострі або навіть конфліктні ситуації правовим шляхом, шляхом діалогу, поглиблять свої знання з методів пошуку роботи, познайомляться з технологіями працевлаштування, відпрацюють навички правильного складання резюме та проходження співбесіди, закріплять отриманні знання під час спілкування з реальними роботодавцями та отримають професійні консультації від тренерів та партнерів проекту на всіх етапах працевлаштування.
Відбуватиметься процес підготовки, пов’язаний із вивченням країн, які будуть представляти учасники.
Члени організаційного комітету (15 старшокласників) відвідають Представництво ООН в Україні, Міністерство закордонних справ України, Дипломатичну академію МЗС України.
Безпосередніми учасниками І етапу будуть 360 осіб з 20 закладів міста, обсяг фінансування необхідного для проведення даного етапу – 19750грн.
II. В рамках конференції планується триденна робота (березень 2020 року).
1. Відкриття. Прийняття клятви юного дипломата. Виголошення вступних промов (У разі перемоги проекту, за досягненням домовленості, місцем проведення планується – сесійна зала Криворізької міської ради, що сприятиме довгостроковій, плідній, результативній співпраці з місцевою владою).
2. Робота в комітетах.
Виголошення політичної заяви.
Формування пропозицій до резолюції. Дискусія.
Прийняття рішень та оформлення загальної резолюції.
3. Генеральна Асамблея ООН. Представлення та прийняття резолюції від комітетів.
4. Урочисте закриття конференції. Підбиття підсумків. Нагородження учасників.
Під час роботи конференції будуть працювати такі комітети:
Комітет екології.
Комітет освіти.
Комітет з прав людини.
Комітет здоров’я.
Комісія зі сталого розвитку.
В рамках проведення конференції буде організовано флешмоб «Україна єдина!».
Невід’ємною частиною конференції є проведення дипломатичного балу, на якому відбувається дипломатичний прийом, згідно загальноприйнятих правил, традицій і умовностей, яких дотримуються діти, як делегати країн (місце проведення - комунальний заклад "Міський палац культури "Саксагань").
Упродовж трьох днів буде проведено серію круглих столів, прес-конференцію, щоденно випускатиметься і розповсюджуватиметься інформаційне видання, працюватиме пряма он-лайн трансляція засідань Генеральної Асамблеї. Делегати мають продемонструвати знання етикету під час обіду, кави-брейк. Уміння використовувати вільний час для ведення перемов. Знання англійської мови.

Якщо Ваш проект освітній, він є великим проектом?

Ні.