• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • До закінчення залишилось
  Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

З ляльками граємо - книжки читаємо Реалізований

Доданий
07.08.2019
Номер
24
Муніципальні проєкти малі

Даний проект застосовується для поширення серед громадськості позитивної думки про читання, сприяння читанню дітей і підлітків та створення умов всебічного розвитку дитини за допомогою ростових ляльок. Реалізація проекту надасть можливість яскраво та незабутньо проводити цікаві масові заходи, використовуючи ростові ляльки, які дадуть змогу виховати в дітях «звичку до бібліотеки».

Автор проєкту
Бюджет
189 050 грн
Розрахунок бюджету
Район
м. Кривий Ріг
Адреса
вул. Ярослава Мудрого (Брозовського Отто), 36, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Сучасні діти все більше віддаляються від книги. Найбільш поширеним різновидом дозвілля громадян є перегляд телевізійних передач (58% респондентів дивляться телевізор щодня). Друге та третє місця за популярністю поділяють читання ЗМІ (у тому числі інтернет-ЗМІ) та активність в соціальних мережах (відповідно 31% і 30% роблять це щодня). На четвертому місці – слухання радіо (22%). І лише на п’ятому місці – читання книжок. 11% роблять це щодня, 17% − кілька разів на тиждень, 20% − кілька разів на місяць, 21% − декілька разів на рік, 31% відповіли, що не читають книжки ніколи.
Тільки кожен п’ятий українець читає своїм дітям книжки щодня або кілька разів на тиждень, 9% – кілька разів на місяць, 4% – кілька разів або раз на рік, 14% – ніколи. Майже кожен третій взагалі не читає книжок. Ті, хто читають самі, частіше читають і своїм дітям.
Такі дані дослідження "URPD 2018" Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, центр опитав 2013 українців ( http://data.chytomo.com/).
Все починається з дитинства. Колись Альберта Ейнштейна запитали, як можна зробити дітей розумнішими. Його відповідь була простою і мудрою водночас: «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумніше, читайте їм ще більше казок».
Тому придбання ростових ляльок для зустрічей, навчання, спілкування, ігор, квестів, відпочинку, створення релакс-зони та проведення рекламно-іміджової роботи бібліотек є доцільним та неохідним.

Мета проекту

Сучасній дитині треба, щоб інформація подавалася яскраво, динамічно, і бажано, коротко. Головне для бібліотекаря - привернути увагу, викликати емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки. Це повинно починатися з самого раннього віку, з дитячого садка. А далі дітям обов'язково стане попросту цікаво, їх буде тягнути до бібліотеки.
Привчити найменших читачів читати, зробити так, щоб їм було цікаво в бібліотеці допоможе цей проект, основна мета якого є:
- стимулювання суспільного інтересу до книги і читання;
- створення умов всебічного розвитку дитини різними формами з використанням інноваційних методів роботи (використання ростової ляльки);
- покращення сприйняття у дітей інформації через зорову пам'ять;
- отримання задоволення та почуття щастя під час спілкування та обіймів з ростовою лялькою.

Очікувані результати

Завдяки реалізації проекту у закладі буде створений сучасний та привабливий імідж, що дозволить залучити якомога більше користувачів до бібліотеки.
Реалізація проекту посприяє культурному розвитку громади та інтелектуальному розвитку підростаючого покоління.
Цей проект, в подальшому, забезпечить організацію дозвілля дітей міста, як у закладі, так і під час різних районних і міських свят та фестивалів, у парках та на площах, з використанням ростових ляльок, коли яскрава наочність привертає до себе найбільшу увагу.
Перспективні наслідки реалізації проекту:
- залучення дітей та підлітків міста до читання та застереження від негативного впливу вулиці;
- емоційна реакція від спілкування з ростовою лялькою, яка переконає дитину взяти книгу до рук;
- створення комфортних умов для проведення більш яскравих та повчальних масових заходів у приміщенні бібліотек та поза їх межами, включаючи заходи на міському та районних рівнях;
- покращення іміджу закладу.
Реалізація проекту надасть можливість яскраво та незабутньо проводити змістовні масові заходи, використовуючи ростові ляльки, на сучасному рівні представляти заклад на районних та міських заходах, що дозволить покращити імідж бібліотек в очах криворізької громади.

План заходів з реалізації проекту

Для реалізації проекту будуть виконанні наступні заходи:
- придбати ростові ляльки – (17 штук);
- прорекламувати масові заходи у закладі через ЗМІ та оголошення;
- створити релакс-зону з використанням ростової ляльки для голосних читань книжок;
- провести різноманітні навчально-виховні масові заходи як у закладі, так і під час різних районних та міських свят (фестиваль дитячої книги, День захисту дітей, Єврофест та таке інше).
- залучити якомога більше користувачів до бібліотеки, що буде сприяти культурному розвитку громади та інтелектуальному розвитку підростаючого покоління.
Результат використання ростових ляльок - проведення різноманітних та цікавих форм роботи, які допоможуть дітям та підліткам оволодіти навиками культури читання, розширити кругозір, розвинути творчі здібності в клубах, гуртках, поряд з однолітками.
Досягнення результатів буде забезпечуватись завдяки підтримці та всебічного розвитку дітей різними формами з використанням новітніх методів роботи.

Якщо Ваш проект освітній, він є великим проектом?

Ні.

Фотографії