• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Бібліотека — соціокультурний простір для громади» Брав участь

Доданий
24.07.2018
Номер
5
Культура

Проект «Бібліотека — соціокультурний простір для громади» — це трансформація бібліотеки в сучасний, комфортний, технічно-обладнаний інформаційний та комунікативний простір для мешканців міста Кривого Рогу.

Автор проєкту
Бюджет
133 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центрально-Міський
Адреса
вулиця Купріна, 118, Центрально-Міський район, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Проект «Бібліотека - соціокультурний простір для громади» у разі перемоги, буде впроваджено у бібліотеці-філіалі № 17 комунального закладу культури «Міська бібліотека для дорослих» Криворізької міської ради (вул. Купріна, 118, м-н «Змичка») та направлений, як на створення комфортних умов для роботи, навчання та дозвілля мешканців міста, так і на підвищення рівня бібліотечного сервісу. На мікрорайоні «Змичка» бібліотека є єдиним інформаційно-культурним закладом, який відвідують всі категорії мешканців району. Частими відвідувачами бібліотеки є курсанти Криворізького коледжу Національного авіаційного університету, учні Криворізьких загальноосвітніх шкіл № 2, 5, 28, а також робітнича молодь та люди поважного віку, які проводять у бібліотеці багато вільного часу з метою спілкування, саморозвитку, підвищення культури читання та проведення змістовного дозвілля. І всі категорії читачів, без винятку, сьогодні потребують більш сучасних умов для використання свого вільного часу, досвіду, бажання проявити свої здібності на оновленому та більш комфортному бібліотечному майданчику. Ремонту в бібліотеці не було з 1961 року. Бібліотечні працівники постійно підтримують приміщення та бібліотечне майно у задовільному стані, самостійно здійснюють поточні дрібні ремонтні роботи стін, стелі, інвентарю. За кошти з міського бюджету було замінено електропроводку, здійснено ремонт водопостачання, замінено вхідні металеві двері, встановлено козирок, щорічно поповнюється книжковий фонд тощо. Але бібліотек в місті багато, тож і проблем не менше, які постійно виникають в процесі роботи. На сьогодні в бібліотеці-філіалі №17 вікна втратили свої технологічні властивості, тому потребують заміни на нові металопластикові енергозберігаючі, які створять не лише естетичний та затишний вигляд, а й дозволять зекономити тепло в опалювальний період. Також заміни потребують меблі (столи, стільці, бібліотечні кафедри), адже в процесі довготривалого використання мають зношений та непривабливий вигляд. Сучасна молодь потребує нових підходів до проведення культурних заходів з використанням оргтехніки, а також здобуття інформації через всесвітню мережу Інтернет, у разі її відсутності в бібліотечному фонді, тому бібліотеку необхідно обладнати комп’ютерами, МФУ та мультимедійним обладнанням. Найменшим відвідувачам необхідні привабливі та зручні умови. Під час опитування читачів було виявлено, що більше 85% респондентів хотіли б бачити бібліотеку більш сучасною, комфортнішою, з покращеною матеріально-технічною базою та підвищеним бібліотечним сервісом. Тобто - соціокультурним простором.

Мета проекту

Мета проекту - реалізація громадської культурної ініціативи, спрямованої на впровадження нових ідей, а саме створення сучасного соціокультурного простору на базі бібліотеки-філіалу № 17 комунального закладу культури “Міська бібліотека для дорослих” Криворізької міської ради для мешканців Центрально-Міського району міста Кривого Рогу. Трансформація бібліотеки шляхом впровадження сучасних технологій та підвищення якості бібліотечного обслуговування.

Очікувані результати

Проект «Бібліотека - соціокультурний простір для громади» є актуальним та необхідним громаді. Цільова група, на яку спрямовані результати виконання проекту — мешканці Центрально-Міського району міста Кривого Рогу всіх вікових категорії. В результаті виконання проекту, бібліотека: • стане сучасним, технічно-обладнаним інформаційним та комунікативним простором для громади; • впроваджуватиме напрямки Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року; • підвищить рівень комфортності, зручності бібліотечного середовища відповідно до вимог сучасності; • удосконалить сервіс бібліотечних послуг; • надасть доступ до різноманітних соціально орієнтованих послуг: від комп’ютеризованих читацьких місць до Інтернет - комунікацій; • створить комфортні умови для самореалізації молоді та юнацтва; • стане місцем гри та читання дітей; • впровадить заходи щодо енергозбереження та енергоефективності; • зміцнить матеріально-технічну базу; • підвищить імідж серед закладів культури міста. Використання комп’ютерних технологій та впровадження інноваційних підходів істотно змінить ставлення молоді до бібліотеки як соціального інституту, спонукатиме їх частіше відвідувати бібліотеку та брати участь в інформаційно-культурних заходах, тим самим підвищувати свій інтелектуальний рівень, самовдосконалюватись та змістовно проводити вільний час. Бібліотека стане відкритим соціокультурним простором для спілкування, поширення актуальних знань та реалізації креативних ідей, проектів в майбутньому.

План заходів з реалізації проекту

1. Взяти участь у конкурсі проектів місцевого розвитку "Громадський бюджет" з метою залучення коштів міського бюджету для реалізації проекту. 2. Скласти кошторис проекту. 3. Придбати: • металопластикові енергозберігаючі вікна та жалюзі; • комп'ютери з операційною системою Windows та програмним забезпеченням Microsoft Office; • ноутбук та МФУ; • комп'ютерні аксесуари (навушники, колонки); • мультимедійний проектор та екран на тринозі; • офісні меблі (модульну шафу, столик журнальний, столи комп’ютерні, столи письмові, бібліотечні кафедри, стільці); • меблі для дитячого куточка (дитячі стільці, дитячі столи, крісла-мішки); • настільні лампи та подовжувачі; • козирок та зовнішню вивіску. 4. Виконати улаштування віконних укосів. 5. Прорекламувати бібліотеку — як соціокультурний простір шляхом вивішення об’яв, висвітлення через ЗМІ. 6. Залучити дітей, молодь та людей старшого покоління до бібліотеки нового формату з комп’ютеризованими місцями для читачів, дитячою зоною гри та читання, куточку неформального спілкування в комфортних умовах.