Опис
Проблема
Кількість травмованих дітей з кожним роком збільшується внаслідок несформованих навичок користування предметами та речами, поведінки з незнайомими людьми, домашніми та вуличними тваринами і в різних інших ситуаціях. В будь-якій екстремальній ситуації дитині важко зорієнтуватися, як треба себе поводити. Проте від поведінки дитини залежить не лише її здоров’я, а й можливо і життя. Отже, існує нагальна потреба в формуванні у дітей навичок безпеки в їх життєвому просторі, правил поводження в різних екстремальних ситуаціях, а також уміння дітей надавати собі і постраждалим першу допомогу у разі травм, нещасних випадків, що трапляються з дітьми на вулиці, у дворі, в побуті. Крім того, сьогодні дитина може зіткнутися з насильницькими діями в будь-який час і в будь-якій ситуації.
Мета проекту
створити безпечний життєвий простір для дітей міста Кривий Ріг шляхомпроведення циклу навчальних заходів серед дітей та спеціалістів, що працюють з дітьми з попередження ризикової дитячої поведінки та насильства, цькування (булінгу) серед дітей та надання екстреної допомоги дітям, та дорослим, які стали жертвами екстремального випадкуза місцем їх знаходження.
Очікувані результати
Короткострокові результати проекту: - 3000 дітей Кривого Рогу набули навички безпечної поведінки та правильного поводження в різних екстремальних ситуаціях; - 3000 дітей старшого шкільного віку, учнів ПТУ та студентів коледжів охоплені профілактичною роботою з попередження булінгу; - підвищили рівень кваліфікації 200 осіб, серед яких вчителі, вихователі дитячих садочків, соціальні працівникищодо надання первинної допомоги в різних екстремальній випадках. - На інформаційних площах міста розміщено 6 біл-бордів з довідковою та контактною інформацією про екстрену допомогу, якою можуть скористатися діти та жителі міста в різних екстремальних випадках. Довгострокові результати: - створено безпечний життєвий простір для дітей міста Кривий Ріг через зниження у дітей рівня ризикової поведінки, набуття навичок правильного поводження в різних екстремальних ситуаціях та знижено рівень насильства серед дітей та по відношенню до хворих і беззахисних людей. - діти міста зможуть отримати своєчасну та кваліфіковану допомогу від вчителів, вихователів дитячих садочків, соціальних працівників в екстремальному випадку.
План заходів з реалізації проекту
1.Проведення тренінгових занять серед вихованців дитячих закладів, учнів шкіл, ПТУ, студентів коледжів щодо зниження рівня ризикової дитячої поведінки з опрацюванням навичок правильного поводження в різних екстремальних ситуаціях. Тренінгові заняття будуть проводитисьз урахуванням сезонних, вікових, гендерних та інших особливостей. Всього в рамках проекту буде проведено 150 тренінгових занять, якими буде охоплено не менше 3000 дітей. 2. Проведення циклу тренінгових занять серед дітей старшого шкільного віку, учнів ПТУ та студентів коледжів з попередження насильства, цькування (булінгу) з метою недопущення випадків насильства при спілкуванні з однолітками та насильства над дітьми молодшими за віком, хворими і беззахисними людьми. Всього в рамках проекту буде проведено 150 тренінгових занять, якими буде охоплено не менше 3000 осіб. 3. Проведення циклу тренінгових занять для вчителів, вихователів дитячих садочків, соціальних працівників з екстреного реагування на випадки загрози життю та здоров’ю дітей та надання їм первинної допомоги, у тому числі і кризової психологічної допомоги дитині її батькам, близьким родичам,що перебуваютьустані стресу.Всього в рамках проекту буде проведено 80 тренінгових занять, якими буде охоплено не менше 200 спеціалістів. 4.Розробити, з урахуванням вікових особливостей, розтиражовати та розповсюдити в ході тренінгових занять серед дітей, буклети пам’ятки, флаєри з попередження ризикової поведінки та правильного поводження в різних екстремальних ситуаціях. Розробити, розтиражовати та розмістити у місті біл-борди та сіті-лайти з довідковою та контактною інформацією про екстрену допомогу, якою можуть скористатися діти та жителі міста в різних екстремальних випадках.Всього в рамках проекту буде виготовлено та розповсюджено 40000 флайерів, 6 білбордів.