• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • До закінчення залишилось
  Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Сонячна енергія в заклад дошкільної освіти №17" Брав участь

Доданий
29.08.2018
Номер
130
Енергозбереження

Встановлення сонячної електростанції для компенсації власного споживання електроенергії в рамках програми енергозбереження.
В даному проекті запропоноване технічне рішення по скороченню споживання електроенергії від мережі шляхом встановлення дахової сонячної електростанції потужністю 11 кВт.

Автор проекту
Віта
Віта Бугаєва
Бюджет
576 798 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центрально-Міський
Адреса
вул. Староярмаркова (Сиволапа), 40А, Кривий Ріг

Опис

Проблема

КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №17КТ» КМР за рік використовує понад 38579кВт електроенергії, а наразі вартість 1-го кВт становить 2,28 грн., тому за рік заклад витрачає 89 960 грн. лише на оплату електроенергії. Стрімкий ріст тарифів на електроенергію та зростання вартості електроенергії дасть змогу зменшити витрати на оплату спожитої електроенергії. Для компенсації власного електроспоживання та з метою економії бюджетних коштів, запропоновано облаштувати сонячну електростанцію на даху КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №17КТ» КМР. Будівництво сонячної електростанції запропоновано виконати з використанням обладнання від провідних світових виробників, які надають найвищий двадцятирічній термін гарантійної підтримки та довголітньої безвідмовної роботи електростанції. Незалежне під’єднання до існуючої мережі електропостачання закладу дасть змогу подати живлення до електроприладів, не втручаючись до міської електромережі.

Мета проекту

Основною метою проекту є зниження витрат на оплату за спожиту електроенергію на 32%, та зменшення викидів в атмосферу від теплових електростанцій. Реалізація проекту, за попередніми розрахунками, дасть змогу місцевому бюджету щорічно економити щонайменше 28 959 гривень за рахунок зменшення витрат на оплату за спожиту закладом електроенергію, а за 13 років роботи електростанції економія для міста складе понад 940 000 гривень. Основним завданням проекту є будівництво сонячної електростанції на даху закладу дошкільної освіти.

Очікувані результати

Використовуючи інноваційний підхід до питання енергоспоживання в реалізації проекту «Сонячна енергія в заклад дошкільної освіти №17», КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №17 КТ» КМР, гарантовано зможе покращити такі показники, як:  Скорочення споживання електроенергії від мережі на 12 709 кВт/рік  Економія бюджетних коштів за рік експлуатації 28 959 грн./рік  Екологічно чисте та безпечне виробництво електроенергії на 100%  Гарантійний термін експлуатації фотопанелей 20 років  Гарантійний термін експлуатації електрообладнання 10 років  Строк окупності проекту 7 років Якщо кожен з нас внесе свій невеликий вклад в поліпшення екологічного стану міста та регіону, то в майбутньому наші діти отримають більш зелену, чистішу та сучаснішу країну.

План заходів з реалізації проекту

З метою досягнення цілей проекту запропоновано на спеціалізовані баластові безгвинтові кріплення, встановити 37 фотоелектричних модулів на даху КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №17КТ» КМР для генерації електроенергії з сонячного випромінення. Фотомодулі встановити під кутом 30 градусів з орієнтацією на південь, для забезпечення їх максимально ефективної роботи та змивання пилу та бруду природними опадами. Мережі електроз’єднання панелей виконати за допомогою кабелю типу ПВС з захистом від ультрафіолетового випромінення. Всі мережі об’єднати в інверторному обладнанні та через автоматичний перемикач підключити до електромережі закладу дошкільної освіти. Програмне забезпечення автоматичного перемикача за допомогою заданого алгоритму роботи буде вимірювати потужність генерації від сонячної електростанції та порівнювати її з обсягами споживання електроенергії мережі КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №17КТ» КМР. Пріоритетне живлення електромережі закладу дошкільної освіти буде забезпечено від сонячної електростанції, а контролер автоматичного перемикання буде забезпечувати підживлення від міської електромережі лише в тому разі, якщо споживачем енергії буде споживатися більше енергії, ніж генерує сонячна електростанція. В результаті проведених розрахунків реалізації даного проекту призведе до скорочення електроспоживання закладу, а також суттєво поліпшить якість електромережі внаслідок споживання згенерованої електроенергії через інверторне обладнання.