• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Сонячна електростанція на даху КЗ "ДНЗ (ясла-садок) №38" Брав участь

Доданий
29.08.2018
Номер
121
Освіта

В даному проекті запропоноване технічне рішення по скороченню споживання електроенергії в КЗ"ДНЗ(ясла-садок) №38" від мережі шляхом встановлення дахової сонячної електростанції потужністю 22,5 кВт.
Дана модернізація забезпечить економічний ефект у вигляді зниження електроспоживання від мережі на 70% на рік.
Також реалізація даного проекту дозволить суттєво поліпшити екологічній стан регіону.

Автор проєкту
Бюджет
976 789 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центрально-Міський
Адреса
Луначарського провулок, Центрально-Городской район, Кривий Ріг

Опис

Співавтори

Мякушко Інна Іванівна

Проблема

Після проведення аудиту споживання електричної енергії та беручи до уваги стрімкий ріст вартості енергоносіїв, було розроблено проект, який направлено на скорочення споживання електроенергії, та як наслідок економію бюджетних коштів на її сплату. Так як КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №38» за рік використовує понад 33 584 кВт електроенергії, а наразі вартість 1-го кВт становить 2,28 грн., тому за рік заклад витрачає 76 517 грн. лише на оплату електроенергії. Також, беручи до уваги стрімкий ріст тарифів на електроенергію, можемо спрогнозувати що за наступні 15 років вартість електроенергії зросте в 2,5 рази, а значить зростуть і витрати на оплату спожитої електроенергії. З метою економії бюджетних коштів та підтримуючи загальний вектор курсу енергозбереження в країні, запропоновано облаштувати сонячну електростанцію на даху дошкільного навчального закладу №38 для компенсації власного електроспоживання. Будівництво сонячної електростанції запропоновано виконати з використанням обладнання від провідних світових виробників, які надають найвищій двадцятирічній термін гарантійної підтримки, та довголітньої безвідмовної роботи електростанції. Незалежне під’єднання до існуючої мережі електропостачання закладу дасть змогу подати живлення до електроприладів не втручаючись до міської електромережі

Мета проекту

Зважаючи на стійку динаміку підвищення тарифів на електроенергію, та усвідомлюючи складну екологічну ситуацію в місті щодо забрудненості атмосфери, основною метою проекту вважаємо зниження витрат на оплату за спожиту електроенергію на 70%, та зменшення викидів в атмосферу від теплових електростанцій. За попередніми розрахунками реалізація проекту дасть змогу місцевому бюджету щорічно економити щонайменше 51 389 гривень за рахунок зменшення витрат на оплату за спожиту закладом електроенергію, а за 13 років роботи електростанції економія для міста складе понад 1,5 мільйона гривень. Основним завданням проекту є будівництво сонячної електростанції на даху дошкільного закладу.

Очікувані результати

Після реалізації проекту дошкільного закладу №38 не тільки отримає звання закладу, що не байдужий до питання захисту навколишнього середовища, крокує в ногу з часом та використовує інноваційний підхід до питання енергоспоживання, а і гарантовано зможе покращити такі показники, як:  Скорочення споживання електроенергії від мережі на 22 553 кВт/рік  Економія бюджетних коштів за рік експлуатації 51 389 грн./рік  Скорочення викидів NOx та SOx в атмосферу на 13 тону/рік  Скорочення викидів СО2 в атмосферу на 127 кг/рік  Гарантійний термін експлуатації фотопанелей 20 років  Гарантійний термін експлуатації електрообладнання 10 років  Строк окупності проекту 8 років Враховуючи низку позитивних факторів від реалізації проекту хочемо зазначити, що впровадження проектів, направлених на енергозбереження в дошкільних закладах є обов’язковим у більшості країн Європи. Реалізація даного проекту ще на один крок приблизить нас до стандартів Євросоюзу та вкотре дасть суспільству поштовх до освідомлення того, що в регіоні працюють реформи і відбуваються зміни на краще. У 2018 році в Україні частка електроенергії, яка згенерована від відновлювальних джерел енергії залишається дуже малою. Тож якщо кожен з нас внесе свій невеликий вклад в поліпшення екологічного стану регіону, то в майбутньому наші діти отримають більш зелену, чистішу та сучаснішу країну.

План заходів з реалізації проекту

З метою досягнення цілей проекту запропоновано на спеціалізовані баластові безгвинтові кріплення, встановити 75 фотоелектричних модулів на даху дошкільного навчального закладу №38 для генерації електроенергії з сонячного випромінення. Фотомодулі встановити під кутом 30 градусів з орієнтацію на південь, для забезпечення їх максимально ефективної роботи та змивання пилу та бруду природніми опадами. Мережі електроз’єднання панелей виконати за допомогою кабелю типу ПВС з захистом від ультрафіолетового випромінення. Всі мережі об’єднати в інверторному обладнанні та через автоматичний перемикач підключити до електромережі закладу. Програмне забезпечення автоматичного перемикача, за допомогою заданого алгоритму роботи буде вимірювати потужність генерації від сонячної електростанції та порівнювати її з обсягами споживання електроенергії мережі дошкільного навчального закладу №38. Пріоритетне живлення електромережі дошкільного закладу буде забезпечено від сонячної електростанції, а контролер автоматичного перемикання буде забезпечувати підживлення від міської електромережі лише в тому разі, якщо споживачем енергії буде споживатися більше енергії ніж генерує сонячна електростанція. В результаті проведених розрахунків реалізації даного проекту призведе до скорочення електроспоживання закладу, а також суттєво поліпшить якість електромережі внаслідок споживання згенерованної електроенергії через інверторне обладнання.

Експертна оцінка