• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • До закінчення залишилось
  Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Створення спортивно-туристичного мотузкового комплексу «Екстрим» Реалізований

Доданий
12.10.2017
Номер
68
Фізична культура і спорт

Метою проекту є формування умов для розвитку спорту та здорового способу життя шляхом створення у 2018 р. сучасного спортивно-туристичного мотузкового комплексу на території школи-інтернату №9 для дітей різної вікової категорії.

Автор проекту
Руслан
Руслан Милостивий
Бюджет
99 702 грн
Розрахунок бюджету
Район
Інгулецький
Адреса
вул. Романової Груні, 13, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Головною проблемою на вирішення якої спрямовано проект є невідповідність між бажаним та існуючим станом спортивного інвентарю, який встановлений на пришкільній території. Це обладнання розраховане не тільки на дітей молодшої групи, але й на середню і старшу ланку разом, що раніше було неможливим. Враховуючи суттєві зміни в складі контингенту учнів школи-інтернату за останній час, можна визначити, що віковий ценз новачків різко зменшується. Так, учнів початкової школи (1-4 кл.) в 2016 – 2017 році в закладі перебуватиме 67 чоловік. Цей % у порівнянні з попередніми роками збільшився на 98% (у 2013 – 2014 навчальному році учнів початкової школи в закладі взагалі не було). Серед родинно - шкільної громади (опитано 123 учня), було запропоновано анкетування на тему «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя», за результатами якого визначено, що 36% вихованців віком від 4 – 8 років взагалі не мають досвіду перебування на сучасних дитячих майданчиках, а 47% дітей середнього і старшого віку тільки мріють про створення такого комплексу. Інші 35% - діти, які постійно перебувають в інтернаті і знаходяться на повному державному забезпеченні, проводять вільний час на пришкільній території, де спортивно-туристичне обладнання взагалі відсутнє. Воно у наявності тільки у районному центрі туризму, який віддалений від нашого закладу більше ніж на 20 км. Тому створення сучасного спортивно-туристичного мотузкового комплексу на пришкільній території дозволить вирішити питання заняття фізкультурою, туризмом для дітей різних вікових категорій з метою формування позитивної мотивації щодо здорового способу життя.

Мета проекту

Метою проекту є формування умов для розвитку спорту та здорового способу життя шляхом створення у 2018 р. сучасного спортивно-туристичного мотузкового комплексу на території школи-інтернату №9 для дітей різної вікової категорії. Впровадження проекту сприятиме зміцненню фізичного здоров’я і організації змістовного дозвілля та особистісному всебічному розвитку школярів, формуванню здорового способу життя. Проект відповідає напряму 3.7.2.6 Положення конкурсу «Громадський бюджет» - створення умов для розвитку спорту та ведення здорового способу життя. В межах проекту планується реалізувати наступні завдання: 1. Проаналізувати якісні показники між існуючим спортивним обладнанням і тим, що представлений в проекті. 2. Здійснити попереднє обстеження зелених насаджень та визначити можливості кріплення конструкцій мотузкового комплексу. 3. Провести моніторинг ринку, відповідні розрахунки закупівлі необхідних товарів та видів діяльності. 4. Визначити перелік основних завдань і робіт, у співвідношенні з наявними ресурсами, виконавців, обсяги фінансування. 5. Скласти бюджет проекту, що містить базові розрахунки необхідних коштів, ресурсів, фіксувати їх джерела. 6. Створити необхідні умови для реалізації заходів проекту. 7. Підвести підсумок реалізації проекту та обговорити з громадою його подальший розвиток.

Очікувані результати

Використовуючи ідею проекту я ставлю на меті залучити до занять спортивним туризмом максимальну кількість дітей школи-інтернату. А враховуючи те, що у межах району це буде перший мотузковий комплекс, інтерес школярів інших закладів освіти не залишить на себе довго чекати. Навіть короткотривалі результати матимуть важливе значення для всіх зацікавлених сторін. Ми вважаємо що спортивно-туристичний мотузковий комплекс «Екстрим» стане головним центром розвитку фізичних здібностей, занять спортивним туризмом, не тільки дітлахів, які перебувають у школі-інтернаті, а й учнів району, які отримають можливість займатись екстремальним видом спорту – гірським туризмом і приймати участь у змаганнях вищих рівнів. А педколектив, в умовах школи інтернатного типу, отримають можливість впроваджувати інноваційні, різноманітні оздоровчі та профілактичні, спортивні масові заходи, залучаючи батьківську громаду, що позитивно впливатиме на взаємні стосунки усіх учасників навчально-виховного процесу, на мешканців району, міста вцілому. Загалом кількість відвідувачів щодня складе близько 130 осіб. Перспективними наслідками реалізації проекту стане створення умов для занять фізичною культурою та виховання у молодого покоління з дитинства елементів здорового способу життя, залучення дітей, батьківської громади до збереження шкільного майна, прибирання та утримання його в належному стані. Працюючи разом з педагогами і батьками, діти краще цінуватимуть чистоту і те, що зроблено завдяки підтримці керівництва міста, інших небайдужих людей. Тому вважаю, що створення спортивно-туристичного мотузкового комплексу на пришкільній території не тільки прикрасить, забезпечить створення умов розвитку спортивного туризму, а й об’єднає педагогічний колектив школи з батьками і громадськістю мікрорайону, що забезпечить формування ціннісного ставлення до здоров’я нації з самого малечку. Цікавинкою використання такого спортивно-туристичного мотузкового комплексу виникла ідея запровадження нової традиції району - запрошувати дітей різних вікових категорій з інших районів міста і проведення спільних спортивно-туристичних змагань, святкових програм, проведення змістовного дозвілля родин разом з дітьми, де їхні батьки, родичі, а також інші мешканці міста зможуть стати активними вболівальниками та групами підтримки учасників змагань, шановними гостями на святах району. На майбутнє планую і надалі підтримувати розвиток спортивно-туристичної бази загальношкільного закладу КНВК ЗШІ №9 з посиленою спортивною підготовкою шляхом облаштування універсального спортивного майданчика для гри у міні-футбол, баскетбол та ін. – створити сучасний спортивний комплекс для дітей різних вікових категорій з урахуванням їхніх побажань. Також, маю на меті, прикладати усі зусилля і проводити роботу щодо залучення грантових коштів благодійних організацій для більш грандіозних проектів – туристичних подорожей до Європи, участь юних спортсменів у міжнародних спортивно-туристичних змаганнях.

План заходів з реалізації проекту

-

Фотографії