• До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Теплий і затишний наш дитячий садок" ((утеплення зовнішніх стін) в КЗ«ДНЗ(я/с)№76»КМР) Брав участь

Доданий
11.10.2017
Номер
58
Енергозбереження

Мета проекту - досягнення ефективного енергозабезпечення за умови зменшення питомих витрат палива, скорочення бюджетних видатків за спожиті енергоносії, покращення температурного режиму у приміщеннях освітнього закладу.
Завданням даного проекту є утеплення та оздоблення 1784 м² фасаду дитячого садочка; створення належних умов виховання і навчання дітей та роботи працівників в ДНЗ.

Автор проекту
Бюджет
607 430 грн
Розрахунок бюджету
Район
Покровський
Адреса
мкрн. Зарічний 4-й, 12А, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Сьогодні у всьому світі іде боротьба за енергоресурси, тому всі країни приділяють особливу увагу – економії енергоресурсів. Як і весь світ Україна долучилася до заходів по енергозбереженню. Утеплюються стіни, втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі, та іде заміна вікон, втрати тепла через вікна складають, за розрахунком вчених від 20 до 30%, проводиться заміна лампи розжарювання та інше. Проблему збереження енергоресурсів так чи інакше нам доведеться вирішувати, тому що енергоносії на мировому ринку дорожчають, а це приводить до збільшення собівартості вироблених товарів, послуг та збільшення витрат на утримання закладів соціальної сфери органами місцевого самоврядування. Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)№76» Криворізької міської ради , збудований у 1981 році, але в ті роки проблемою енергозбереження ніхто не піклувався, були інші часи, інша держава, інші можливості, інше фінансування і т.д.. Будівля ДНЗ капітально не ремонтувалася, починаючи з моменту, коли перші діточки переступили її поріг, і не відповідають сучасним вимогам з енергозбереження, тому потребує заміні вікон, дверей, утеплення фасадів. Впровадження проекту спрямоване на покращення умов виховання і навчання дітей та умов праці педагогічних працівників і технічного персоналу. Станом на 01.09.2017р., в закладі - 199 вихованців, 25 педагогічних працівників і 24 працівника обслуговуючого персоналу. Проект передбачає утеплення 1784 м² фасаду двоповерхової будівлі опалювальною площею 2907,6 м². Зовнішні стіни з залізобетонних плит. Вхід в приміщення садочка передбачено через тамбури, джерело теплопостачання централізоване. У сучасних умовах постійного зростання цін на енергоресурси, питання енергозбереження є най актуальнішим. Тепловий режим у дошкільних закладах - це здоров‘я дітей і персоналу який там працює, а ключовим завданням Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Назустріч людям" є забезпечення достойного життя кожного громадянина України. Питання збереження ресурсів у ці кризові часи,особливо актуальне не тільки для нашого садочка, нашого міста, а і в цілому для нашої країни.

Мета проекту

Мета проекту - досягнення ефективного енергозабезпечення за умови зменшення питомих витрат палива, скорочення бюджетних видатків за спожиті енергоносії, покращення температурного режиму у приміщеннях освітнього закладу. Завданням даного проекту є утеплення та оздоблення 1784 м² фасаду дитячого садочка; створення належних умов виховання і навчання дітей та роботи працівників в ДНЗ, дотримання санітарних норм перебування в будівлі, поліпшення рівня теплового комфорту в приміщеннях дошкільного навчального закладу, поліпшення технічного стану будівлі; залучення додаткових джерел фінансування проектів розвитку інфраструктури міста; популяризацію енергозберігаючих технологій серед вихованців та працівників закладу, мешканців міста; оптимізацію та економію використання коштів міського бюджету. Досягти мети можливо тільки після утеплення фасадів будівлі дошкільного навчального закладу «Світлячок», тому що втрати тепла приводять до збільшення витрат на опалення. Враховуючи реальний стан бюджету, більш доцільного, або більш раціонального способу досягнення мети не існує. Після впровадження проекту у міському бюджеті будуть залишатися кошти на інші заходи з енергозбереження, а в державі тисячі кубічних метрів блакитного палива. Здійснення проекту дасть змогу забезпечити якісними освітніми послугами вихованців закладу та покращить температурний режим ДНЗ. Основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами проекту - вихованці закладу, діти 2-7 років - це діти-сироти, малозабезпечені, переселенці, багатодітні та інші категорії дітей у межах мікрорайону 4-й Зарічний, працівники закладу. Основні аспекти впровадження проекту: • В першу чергу — це комфорт і значна економія на опаленні. Якщо захист стін від холоду виконаний грамотно, то це дає можливість налаштувати потрібний рівень тепла в приміщенні. У літні місяці дана система діє інакше: теплоізоляція не дозволяє стінам прогріватися, а значить, температура буде практично постійною. • Відсутність теплоізоляції може призвести до процесу розвитку грибків, а в наслідок і появи чорної цвілі, від якої, до речі сказати, дуже важко позбутися. Вдихувані спори небезпечні для здорової людини, не кажучи вже про дітей. • При утепленні, однакова температура стін і повітря всередині приміщення не дасть виникнути конденсату і відповідно вогкості.

Очікувані результати

Впровадження даного проекту дасть можливість при відсутності достатньої кількості фінансових ресурсів провести утеплення фасадів в Комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)№76» Криворізької міської ради, кожного року заощадити від десятки тисяч гривень бюджетних коштів та зберегти тисячі кубічних метрів газу. Реалізація проекту дасть можливість: 1.Усунення загрози життю і здоров’ю учасників навчально-виховного процесу. 2.3абезпечення санітарно-гігієнічних та новітніх технологій у експлуатації приміщень. 3.Отримання щорічного економічного ефекту за рахунок утеплення фасаду та зменшення тепловтрати. 4.Виконання вимог охорони праці та техніки безпеки у закладі. 5. Отримання населенням повної інформації по впровадженню на території міста заходів з енергозбереження. 6.Проведення роз'яснювальної кампанії підніме свідомість всіх мешканців та керівників підприємств про необхідність впровадження проектів з енергозбереження.

План заходів з реалізації проекту

1. Затвердження робочої групи проекту; 2. Залучення до участі у реалізації проекту населення; 3. Проведення зборів на яких буде висвітлено всі переваги впровадження цього проекту; 4. Голосування населення за подальше впровадження проекту енергозбереження в КЗ«ДНЗ(я/с)№76»КМР ; 5. Вибір підрядника з утеплення фасадів КЗ«ДНЗ(я/с)№76»КМР; 6. Проведення робіт з утеплення фасадів відповідної будівлі; 7. Інформування населення про проект (повідомлення у місцевих засобах інформації (газети, телебачення, радіо), батьківські збори у навчальному закладі). Популяризація через засоби масової інформації та на презентаційних заходах реалізованого проекту й економічних та соціальних переваг енергозбереження серед жителів м. Кривого Рогу. 8. Після реалізації проекту буде проводитися моніторинг результатів скорочення споживання енергоносіїв та узагальнення досвіду впровадження заходів проекту, його розповсюдження в бюджетній сфері міста.