• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Освітній захід для учнів Саксаганського району «Зрозумій ЄС. Українські перспективи» Реалізований

Доданий
11.10.2017
Номер
53
Освіта

Проект представляє собою комплекс інформаційно-пізнавальних заходів, які будуть реалізовані у вигляді 5-ти тренінгів та включати наступні елементи : лекції, дебати, інтерактивні ігри, перегляд тематичних відеороликів, моделювання судового засідання. Всі заняття будуть фіксуватися на відеокамеру та по закінченню проекту змонтовано фільм, який буде служити методичним матеріалом для вчителів.

Автор проєкту
Бюджет
47 500 грн
Розрахунок бюджету
Район
Саксаганський
Адреса
мкрн. Гірницький 5-й, 50А, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Основною проблемою, на вирішення якої направлено проект є зростання самоусвідомлення молоді як громадян Європи, а також залучення молоді до дискусії на тему інтеграції України в Євросоюз. Адже одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави до Європейського співтовариства. За перспективною Програмою розвитку, яка розрахована на десять років, Україна має узгодити та наблизити свої соціально-економічні інституції до стандартів країн ЄС і зробити їх відповідними загальноєвропейським вимогам. Європейський вибір України зумовлений і формуванням та розвитком європейської культури. У більшості європейських держав розроблено спеціальні навчальні курси та створено різноманітні навчальні підручники та посібники, діють науково-методичні центри, налагоджено відповідну підготовку вчителів для полегшення впровадження та сприяння здійсненню регіональної європейської інтеграції. Сучасна українська школа має сприяти розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання в європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань. Пріоритети загальноєвропейської освіти полягають у наданні молодому поколінню знань про спільну європейську спадщину та практичних умінь адаптуватись до життя й навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації та захисту своїх прав. Для сучасної загальноосвітньої школи України, яка переживає ґрунтовне реформування, це може знайти своє відображення в поновленні стандартів змісту освіти національного та загальноєвропейського компонентів з урахуванням тенденції європейського та світового розвитку. Тому мета освіти для європейського виміру України - поширення комплексних знань про ЄС, які необхідні на сучасному етапі громадянину України для існування в європейському співтоваристві, створення на їхній основі відповідного інтегрованого курсу та його впровадження в навчально-виховний процес загальноосвітньої школи. Крім того, Кривий Ріг є одним із перших міст України який вступив до Асамблеї європейських регіонів та відкрив тут її представництво. Це говорить про готовність міста до реальних дій в процесі євроінтеграції, та довіри з боку європейських партнерів. Ні у кого не виникає сумнівів, що формування особистості відбувається змалку. Тим більше, коли ми часто чуємо про такі речі, як європейські цінності. Цей набір якостей формуються в період первинної соціалізації людини, якою виступає школа. Тому первина цільова група на яку розрахований проект, це учні 8-10 класів загальноосвітніх шкіл Саксаганського району, їх батьки, та педагоги шкіл. Вторинною цільовою аудиторією проекту є територіальна громада міста та органи місцевого самоврядування, які підтримують процеси євроінтеграції та хочуть наблизити модель національної освіти до європейських стандартів.

Мета проекту

Апробація та поширення методики виховання європейської свідомості у учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів Саксаганського району. Інноваційною складовою проекту є сама методика проведення тренінгів, яка направлена не тільки на виклад теоретичного матеріалу, а створює умови для роздумів та вирішенні суспільних питань на місцевому рівні. Проект відповідає пріоритетному напрямку конкурсу, визначеним у пункті 3.7.2.8 за другою категорією - підтримки інноваційних методів освіти та виховання зростаючого покоління, створення умов для нарощування інтелектуального потенціалу населення;

Очікувані результати

Короткостроковими результатами є: - більше 60 найбільш активних учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів Саксаганського району пройдуть тренінг, про зміст національних інтересів, мету європейської інтеграції України, історію ЄС та функціонування його інституцій, стандарти життя в європейських державах, співпрацю України з ЄС, а також його державами-членами, спрямованого на підвищення інформаційної обізнаності учнівської молоді; - буде вивчено рівень обізнаності учнівської молоді в євро інтеграційних процесах та розроблено нові тренінги та підходи в інформуванні молоді м. Кривого Рогу. Перспективними наслідками реалізації проекту є: - залучення інтелектуальної молоді в активні члени громади за європейським зразком; - в перспективі організація візитів видатних діячів з інших міст та країн ЄС для обміну корисною інформацією; - показником успішності також буде використання методики виховання європейської свідомості або її елементів у шкільній або факультативній програмі однієї із загальноосвітніх навчальних закладів м. Кривого Рогу.

План заходів з реалізації проекту

Заходи проекту : 1) Детальна розробка плану тренінгу для учнів; 2) Вибір постачальника ноутбука, фліпчарту, блокнотів, ручок, бумаги, відеокамери; 3) Проведення процедури закупівлі обладнання; 4) Інформаційно-рекламна компанія проекту в соцмережах, на сайті «Громадський бюджет»; 5) Оголошення про початок проекту серед шкіл Кривого Рогу Саксаганського району; 6) Прийом заявок та відбір учасників ; 7) Проведення тренінгу на тему «Правові основи ЄС. Основні інституції ЄС»; 8) Проведення тренінгу на тему «Сталий розвиток. Перспективи розвитку ЄС»; 9) Проведення тренінгу на тему «Співпраця України та ЄС в рамках Асоціації»; 10) Проведення тренінгу на тему «Європейський суд з прав людини»; 11) Проведення тренінгу у формі судового засідання. Застосування практики ЕСПЛ у відправлені національного судочинства; 12) Монтаж фільму, як методичного матеріалу для вчителів; 13) Розміщення на сайті про хід проекту в соціальних мережах; 14) Оцінка проекту, шляхом письмового опитування; 15) Звітування за проектом. Реалізація проекту планується за рахунок спів фінансування коштом фонду конкурсу «Громадський бюджет» та учасника конкурсу.