Опис
Проблема
Основною проблемою, на вирішення якої направлено проект є зростання самоусвідомлення молоді як громадян Європи, а також залучення молоді до дискусії на тему інтеграції України в Євросоюз. Адже одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави до Європейського співтовариства. За перспективною Програмою розвитку, яка розрахована на десять років, Україна має узгодити та наблизити свої соціально-економічні інституції до стандартів країн ЄС і зробити їх відповідними загальноєвропейським вимогам. Європейський вибір України зумовлений і формуванням та розвитком європейської культури. У більшості європейських держав розроблено спеціальні навчальні курси та створено різноманітні навчальні підручники та посібники, діють науково-методичні центри, налагоджено відповідну підготовку вчителів для полегшення впровадження та сприяння здійсненню регіональної європейської інтеграції. Сучасна українська школа має сприяти розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання в європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань. Пріоритети загальноєвропейської освіти полягають у наданні молодому поколінню знань про спільну європейську спадщину та практичних умінь адаптуватись до життя й навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації та захисту своїх прав. Для сучасної загальноосвітньої школи України, яка переживає ґрунтовне реформування, це може знайти своє відображення в поновленні стандартів змісту освіти національного та загальноєвропейського компонентів з урахуванням тенденції європейського та світового розвитку. Тому мета освіти для європейського виміру України - поширення комплексних знань про ЄС, які необхідні на сучасному етапі громадянину України для існування в європейському співтоваристві, створення на їхній основі відповідного інтегрованого курсу та його впровадження в навчально-виховний процес загальноосвітньої школи. Крім того, Кривий Ріг є одним із перших міст України який вступив до Асамблеї європейських регіонів та відкрив тут її представництво. Це говорить про готовність міста до реальних дій в процесі євроінтеграції, та довіри з боку європейських партнерів. Ні у кого не виникає сумнівів, що формування особистості відбувається змалку. Тим більше, коли ми часто чуємо про такі речі, як європейські цінності. Цей набір якостей формуються в період первинної соціалізації людини, якою виступає школа. Тому первина цільова група на яку розрахований проект, це учні 8-10 класів загальноосвітніх шкіл Саксаганського району, їх батьки, та педагоги шкіл. Вторинною цільовою аудиторією проекту є територіальна громада міста та органи місцевого самоврядування, які підтримують процеси євроінтеграції та хочуть наблизити модель національної освіти до європейських стандартів.
Мета проекту
Апробація та поширення методики виховання європейської свідомості у учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів Саксаганського району. Інноваційною складовою проекту є сама методика проведення тренінгів, яка направлена не тільки на виклад теоретичного матеріалу, а створює умови для роздумів та вирішенні суспільних питань на місцевому рівні. Проект відповідає пріоритетному напрямку конкурсу, визначеним у пункті 3.7.2.8 за другою категорією - підтримки інноваційних методів освіти та виховання зростаючого покоління, створення умов для нарощування інтелектуального потенціалу населення;
Очікувані результати
Короткостроковими результатами є: - більше 60 найбільш активних учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів Саксаганського району пройдуть тренінг, про зміст національних інтересів, мету європейської інтеграції України, історію ЄС та функціонування його інституцій, стандарти життя в європейських державах, співпрацю України з ЄС, а також його державами-членами, спрямованого на підвищення інформаційної обізнаності учнівської молоді; - буде вивчено рівень обізнаності учнівської молоді в євро інтеграційних процесах та розроблено нові тренінги та підходи в інформуванні молоді м. Кривого Рогу. Перспективними наслідками реалізації проекту є: - залучення інтелектуальної молоді в активні члени громади за європейським зразком; - в перспективі організація візитів видатних діячів з інших міст та країн ЄС для обміну корисною інформацією; - показником успішності також буде використання методики виховання європейської свідомості або її елементів у шкільній або факультативній програмі однієї із загальноосвітніх навчальних закладів м. Кривого Рогу.
План заходів з реалізації проекту
Заходи проекту : 1) Детальна розробка плану тренінгу для учнів; 2) Вибір постачальника ноутбука, фліпчарту, блокнотів, ручок, бумаги, відеокамери; 3) Проведення процедури закупівлі обладнання; 4) Інформаційно-рекламна компанія проекту в соцмережах, на сайті «Громадський бюджет»; 5) Оголошення про початок проекту серед шкіл Кривого Рогу Саксаганського району; 6) Прийом заявок та відбір учасників ; 7) Проведення тренінгу на тему «Правові основи ЄС. Основні інституції ЄС»; 8) Проведення тренінгу на тему «Сталий розвиток. Перспективи розвитку ЄС»; 9) Проведення тренінгу на тему «Співпраця України та ЄС в рамках Асоціації»; 10) Проведення тренінгу на тему «Європейський суд з прав людини»; 11) Проведення тренінгу у формі судового засідання. Застосування практики ЕСПЛ у відправлені національного судочинства; 12) Монтаж фільму, як методичного матеріалу для вчителів; 13) Розміщення на сайті про хід проекту в соціальних мережах; 14) Оцінка проекту, шляхом письмового опитування; 15) Звітування за проектом. Реалізація проекту планується за рахунок спів фінансування коштом фонду конкурсу «Громадський бюджет» та учасника конкурсу.