• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • До закінчення залишилось
  Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Впровадження елементів урбаністики у КЗШ № 103 – «Urban School Yard» Реалізований

Доданий
21.09.2017
Номер
4
Благоустрій

Створення тематичного дизайну подвір’я школи за допомогою сучасного покриття; зонування пришкільної території з виокремленням зони патріотичного та екологічного виховання; благоустрій майданчику для організованого та безпечного дозвілля вихованців шкільних груп подовженого дня; відокремлення подвір’я школи від пішохідної зони загального призначення; створення позитивного іміджу школи .

Автор проекту
Бюджет
1 397 978 грн
Розрахунок бюджету
Район
Металургійний
Адреса
вул. Костенка, 23, Кривий Ріг

Опис

Співавтори

Білобровенко Вікторія Анатоліївна

Проблема

Основною проблемою, на вирішення якої направлено проект, є невідповідність існуючого стану облаштування шкільного подвір’я сучасним естетичним вимогам та вимогам з благоустрою, а також відсутність на території школи можливості для створення навчально-дослідної ділянки для проведення уроків біології та занять шкільного екологічного гуртка «Ойкумена». Перше знайомство дитини зі школою починається з її зовнішнього вигляду. Невипадково говорять, що зустрічають по одягу. Школа, на наш погляд, починається зі шкільного подвір’я. Перше враження від перебування у школі може стати для дитини закликом до бажання навчатися в ній. Комунальний заклад «Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 103» розташований у центральній частині Металургійного району нашого міста, є сучасним закладом освіти, в якому навчаються діти майже з усіх районів міста та який слугує осередком культурного життя густонаселеного житлового мікрорайону, базою для проведення багатьох загальнорайонних освітніх заходів. Школа є активним учасником міжнародного співробітництва, в якій регулярно проводяться зустрічі представників навчальних закладів Польщі, Чехії з учнями навчальних закладів Металургійного району. Заклад використовує можливості співпраці з різноманітними міжнародними фундаціями для поліпшення умов навчання та виховання учнів. Завдяки перемозі у конкурсі, започаткованому Німецьким товариством співпраці «GIZ», заклад отримав грант на облаштування тренінгового кабінету. Учні та педагоги є постійними учасниками Міжнародних та Всеукраїнських виставок «Освіта в Україні. Освіта за кордоном», «Сучасні навчальні заклади», «Інноватика в сучасній освіті». У закладі постійно здійснюються заходи щодо покращання матеріально-технічного стану приміщень та створення комфортних, ергономічних умов перебування для учнів та вчителів. Але, більш ніж за півстоліття свого існування у закладі зносилось та потребує оновлення покриття та естетичне оформлення шкільного подвір’я. Покриття шкільного майданчику у переважній мірі зруйноване, подвір’я частково забетоноване, частково заасфальтоване, має тріщини, що не відповідає вимогам безпеки життєдіяльності та сучасного креативного простору. Саме тому ініціативна група шкільної громади школи вважає, що впровадження елементів життєвої урбаністики в естетичне облаштування та благоустрій шкільного подвір’я шляхом зонування є актуальним для сучасного закладу освіти, яким є наша школа. Інноваційною складовою проекту є залучення учнів середньої та старшої школи до процесу створення тематичного та ландшафтного дизайну шкільного подвір’я, що надасть можливість дітям реалізувати свої творчі здібності та інтереси, а навчання матиме більш прикладний характер.

Мета проекту

Метою проекту є сучасний благоустрій шкільного майданчика та впровадження елементів урбаністики у КЗШ № 103 по вул. Костенка, 23 протягом 2018р. з дотриманням бюджету у 1 471 556.00 грн. Інноваційною складовою проекту є залучення учнів середньої та старшої школи до процесу створення тематичного та ландшафтного дизайну шкільного подвір’я, що надасть можливість дітям реалізувати свої творчі здібності та інтереси, а навчання матиме більш прикладний характер. Завдяки реалізації проекту на благоустроєному шкільному подвір’ї будуть реалізовані різноманітні сучасні культурні, виховні тематичні заходи. Проект відповідає декільком пріоритетним напрямам конкурсу, визначеним у пункті 3.7.2 за другою категорією - на проведення заходів на об’єктах комунальної власності міста Кривого Рогу у сферах: п. 3.7.2.2 - благоустрою п. 3.7.2.8 - підтримки інноваційних методів освіти та виховання зростаючого покоління, створення умов для нарощування інтелектуального потенціалу населення.

Очікувані результати

- створення позитивного іміджу закладу через покращення естетичного вигляду шкільного подвір’я під час проведення районних, міських заходів, співпраці з міжнародними інституціями, презентації закладу під час участі у Всеукраїнських та міжнародних проектах; - одночасна участь близько 1000 учнів та педагогів школи у масових заходах на шкільному подвір’ї; - зонування пришкільної території з виокремленням зони патріотичного виховання надасть можливість проводити загальношкільні патріотичні заходи; - екологічне виховання учнів школи на уроках біології та заняттях шкільного екологічного гуртка «Ойкумена» через сучасне озеленення та ландшафтний дизайн шкільної території матиме більш прикладний характер; - організоване та безпечне дозвілля для 150 вихованців шкільних груп подовженого дня на благоустроєному майданчику.

План заходів з реалізації проекту

На підготовчому етапі, який буде відбуватися після перемоги у Конкурсі, планується: - провести ярмарку ідей на кращий ескіз шкільного подвір’я з голосуванням та обговоренням результатів на шкільному сайті; - створити робочу групу проекту, яка складатиметься з представників головного розпорядника коштів, автора проекту та адміністрації закладу; - укласти договір на реалізацію проекту з головним розпорядником коштів; - визначити у відповідності до Закону організацію виконавця робіт. 2. На етапі реалізації проекту планується: 2.1. Розробка проектно - кошторисної документації, технічний нагляд та технічне обстеження, авторський нагляд, експертиза ПКД 2.2. Капітальні роботи по улаштуванню шкільного майданчику: - демонтаж існуючого покриття шкільного майданчику; - облаштування майданчику сучасною тротуарною плиткою; - створення клумби з використанням ландшафтного дизайну; 2.3. Організація свята відкриття продукту проекту «Urban School Yard» 3. Проведення інформаційної кампанії під час реалізації проекту шляхом інформування громадськості на сайті «Громадський проект», шкільному сайті, в засобах масової інформації та на батьківських зборах.

Фотографії