• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Дитячі долі на вашій долоні – ПОРЯТУНОК ДІТЕЙ 24/7 у міській клінічній лікарні № 8 На реалізації

Доданий
21.08.2019
Номер
96
Муніципальні проєкти великі

Сьогодні лише лінивий не говорить про реформи у медичній сфері. Змінюється парадигма медицини, впроваджується модель лікування, коли лікар і пацієнт виступають партнерами. А коли це має відношення до хворої дитини, то цілком зрозуміло, що до лікування долучаються батьки. Особливо гостро дане питання стосується дітей, які перебувають в реанімаціях. Тому дитячі реанімації повинні стати відкритими.

Автор проекту
Сергій
Сергій Комков
Бюджет
1 399 999 грн
Розрахунок бюджету
Район
Тернівський
Адреса
Сергія Колачевського вулиця, 55, Тернівський район, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Проблема, на вирішення якої спрямовано проект, є невідповідність між існуючим станом матеріально-технічного забезпечення відділення інтенсивної терапії для обслуговування дитячого населення КП "Криворізька міська клінічна лікарня №8" та сучасними вимогами медичних стандартів лікування у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії для дітей.
Служба анестезіології та інтенсивної терапії, як і вся галузь охорони здоров'я України, потребує змін. Одним з кроків у цьому напрямі став наказ № 592 "Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії", що набув чинності 29 червня 2016 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0883-16). Така практика широко поширена за кордоном, і її позитивний вплив на одужання пацієнтів доведений клінічними дослідженнями. Зокрема, спільне перебування пацієнта і рідних у палаті інтенсивної терапії рекомендоване медпротоколами Великої Британії, Італії та США. Як виглядає ситуація в Україні через три роки після введення в дію наказу? Дослідження, які проведені громадською організацією "Горизонталі" та агенцією Info Sapiens показують, що половина українців досі не знає, що має право відвідувати родичів у реанімації. Лише 21% опитаних могли без перешкод бути біля пацієнта у будь-який час доби. Водночас 30% мусили спочатку отримати згоду лікаря чи медсестри, а 28% – могли потрапити до пацієнта в реанімації лише у встановлені години. При цьому 10% респондентів розповіли, що виборювали своє право на візит (https://sapiens.com.ua/ua/socpol-research-single-page?id=71).
Що маємо у 8-й міській лікарні? Лікарня зі сторічною історією, обслуговує населення Кривого Рогу та прилеглих 5 сільських районів (Софіївського, Апостолівського, Широківського, Криворізького та П’ятихатського), має 475 ліжок, з них 315 дитячих, дитячі центри різного спрямування, відділення інтенсивної терапії на 6 ліжок для обслуговування дитячого населення. Є законодавча база (наказ МОЗ України від 15.06.2016р. № 592 "Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії"). Є бажання, але відсутня інституційна спроможність відділення: низький рівень матеріально-технічного забезпечення, недостатня площа приміщень. Сьогодні ВІТ, яке обслуговує дитяче населення, розміщується на 5 поверсі лікарні, площа та кількість палат не відповідає сучасним стандартам. В палатах відсутня можливість одночасного перебування, як того вимагає наказ, 2-х відвідувачів, та медичного персоналу, який навіть в таких умовах зобов’язаний надавати якісну допомогу хворим, рятувати їх життя. За статистичними даними у першому півріччі 2019р. у ВІТ проліковано: 222 дитини, з них до 1 року - 36 , новонароджених – 6 дітей; анестезіологічна допомога дітям надана планово - 528, ургентно –1036 пацієнтам.
Сумісне перебування близьких осіб і пацієнтів без будь-яких обмежень у палатах реанімації та інтенсивної терапії відповідає медичним стандартам, запровадженим у більшості країн Європейського союзу та США. Більше того, світові клінічні дослідження доводять факт поліпшення здоров’я пацієнта у випадку перебування близької людини поряд з ним. Особливо гостро дане питання стосується дітей, які перебувають в реанімаціях. На доцільності відкритості відділень реанімації та інтенсивної терапії для родичів пацієнтів наголошується Британською спілкою інтенсивної педіатричної допомоги ("Стандарти надання допомоги дітям, які перебувають у критичному стані" (Paediatric Intensive Care Society, 2010), Національним комітетом з біоетики при уряді Італії ("Відділення інтенсивної терапії, відкрите для сімейних візитів" (National Committee on Bioethics, 2013), Американською Академією педіатрії (American Academy of Pediatrics, 2012) (п.1 пояснювальної записки до законопроекту №4649 http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/GH3L500A.html). Окрім того, вільний допуск до ВІТ у багатьох лікарнях потребує вирішення певних організаційних моментів, як, наприклад, облаштування місць для сумісного перебування відвідувачів і пацієнтів, закупівлю масок, халатів, ширм для розділення простору у відділенні тощо.
Медичний персонал ВІТ 8-ї міської лікарні дотримується вимог наказу, але відсутність достатньої кількості приміщень унеможливлює повне його виконання.
Саме тому ініціатори проекту вважають, що покращання матеріально-технічної бази відділення інтенсивної терапії, а саме розширення площі відділення за рахунок його переведення в інші приміщення надасть можливість облаштувати 2 додаткові палати сумісного перебування дітей-пацієнтів та їх батьків, що дозволить дитячій реанімації у повній мірі стати відкритою 24/7. Крім цього, капітальний ремонт передбачає заміну системи тепло забезпечення та кондиціонування, що дозволить економити бюджетні кошти.

Мета проекту

Метою проекту є покращання умов перебування та якості медичної допомоги у відділенні інтенсивної терапії для обслуговування дитячого населення КП "Криворізька міська клінічна лікарня №8" шляхом його переведення в інші приміщення та здійснення в них капітального ремонту з заміню системи тепло забезпечення і кондиціонування та облаштуванням 2 додаткових палат для сумісного перебування пацієнтів та їх близьких. Впровадження проекту дозволить у повній мірі забезпечити сумісне перебування близьких осіб і пацієнтів без будь-яких обмежень у ВІТ і реанімація дійсно стане відкритою 24/7.

Очікувані результати

Короткострокові результати реалізації проекту полягають у покращанні умов перебування пацієнтів та якості медичної допомоги у відділенні інтенсивної терапії для обслуговування дитячого населення КП "Криворізька міська клінічна лікарня №8", створенні умов для сумісного перебування пацієнтів та відвідувачів у відділенні інтенсивної терапії.
Перспективні наслідки реалізації проекту полягають у зміні стереотипного уявлення пацієнтів та їх близьких, медичних працівників про відкритість у наданні медичної допомоги у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії, яке дозволить у повній мірі реалізувати право відвідувачів на вільний доступ до реанімації.
Сталість результатів проекту: подальша діяльність буде здійснюватися за кошти, передбачені бюджетними кошторисними призначеннями на утримання закладу.

План заходів з реалізації проекту

1. На підготовчому етапі, який буде відбуватися після перемоги у конкурсі, заплановано:
- створити робочу групу проекту.
- укласти договір на реалізацію проекту з головним розпорядником або одержувачем коштів;
- здійснити пошук партнерів проекту для залучення коштів для співфінансування та виконати зобов’язання по співфінансуванню проекту.

2. На етапі реалізації проекту планується:
- розробити проектно-кошторисну документацію, здійснити експертизу ПКД;
- здійснити процедуру визначення виконавця робіт у відповідності до діючого законодавства України;
- виконати капітальний ремонт у відповідності з проектом;
- підготувати звіт про виконання проекту;
- презентувати результати проекту.

Якщо Ваш проект освітній, він є великим проектом?

Ні.

Фотографії