• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Криворізький Об'єкт Промислової Ери Розвитку – КОПЕР – ВІЗИТІВКА МІСТА На розгляді

Доданий
20.08.2019
Номер
92
Муніципальні проекти великі

Актуальність проекту викликана тим, що незважаючи на багату індустріальну спадщину, не всі бажаючі мешканці Кривого Рогу, гості та туристи мають можливість потрапити на діючі об’єкти індустрії нашого міста, якими є і копри шахт, оскільки вони знаходяться на промислових майданчиках та не обладнані для безпечного перебування туристів

Автор проекту
Інна
«ГО "Агенція розвитку "Урбаністичне місто"»
Інна Сторожук
Бюджет
509 501 грн
Розрахунок бюджету
Район
Саксаганський
Адреса
Святогеоргіївська вулиця, Саксаганський район, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Кривий Ріг це унікальне місто і таким його зробили природа та люди, які створили грандіозні рукотворні об’єкти (домни, шахти, відвали, кар’єри). Немає сумнівів, що промислові об'єкти - як діючі, так і виведені з експлуатації - цілком здатні приваблювати туристів. Але, крім пізнавально-розважальної функції, індустріальний туризм несе своїм клієнтам потужний соціальний, а саме профорієнтаційний посил. Адже багатьом цікаво, як працює, наприклад, електростанція, що відбувається за брамою металургійного комбінату або як видобуваються корисні копалини в кар'єрах чи шахтах. Кривий Ріг має багату індустріальну спадщину – понад 250 промислових об’єктів, серед яких шахти, кар’єри, відвали, штольні, штреки, гезенки, залишки гідротехнічних споруд, фрагменти стародавніх гірничопромислових ландшафтів, робочих поселень і т.д. Завдяки діючій програмі розвитку туризму (https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/3810777777_d1/tpviewr/3/) у місті розроблено, апробовано та вдосконалено 87 туристичних маршрутів різної складності, які активно відвідуються туристами.
Індустріальні пейзажі нашого міста прикрашають надземні споруди, що розміщуються над стволами шахт, які називають копрами. Ці споруди є об'єктами промислової ери розвитку, це - чудо інженерно-технічної думки. Віднедавна місцеві копри стали називати «криворізькими ейфелевими вежами». З 2017 року відбуваються незвичайні екскурсії під назвою «Ейфелеві вежі Кривого Рогу». Із знаменитою французькою баштою поетично порівняли копри місцевих шахт, на які і пропонують піднятися туристам, щоб побачити місто з висоти пташиного польоту, а заодно дізнатися нюанси видобутку залізної руди - головного багатства Кривбасу. Такі екскурсії дають уявлення про своєрідну екзотику і красу Кривбасу, на яких цікаво побувати й жителям непромислових регіонів України.
Але, проблема в тому, що не всі бажаючі мають можливість потрапити на діючі об’єкти індустрії, якими є копри шахт. Оскільки вони знаходяться на промислових майданчиках та не обладнані для безпечного перебування туристів.
Саме тому, ініціатори проекту вважають, що необхідно зробити доступними та популяризувати їх для широкого загалу, встановивши зменшену копію копра у вигляді малої архітектурної форми. Місце встановлення КОПРА по вул. Святогеоргіївській обрано відповідно до історичних та географічних передумов. Ця територія знаходиться поблизу закладення першого залізного рудника на території Криворіжжя. Рудник називався – Саксаганський. Його засновником став Олександр Миколайович Поль – піонер та ідеолог розробок залізної руди в краї. Саме ця точка може стати стартовою для початку пізнавальних екскурсій, що підвищить привабливість території, її відвідуваність та важливість. Встановлення пам’ятного знаку сприятиме промисловій скульптуризації міста, якої бракує у промисловому місті та яка б підкреслювала специфіку гірничого краю.

Мета проекту

Впродовж 2020 року встановити на алеї по вул. Святогеоргіївській малу архітектурну форму "КОПЕР"– зменшену копію копра однієї з місцевих шахт. Інноваційною складовою проекту стане використання для підсвічування МАФ "зеленої енергії" та встановлення інформаційних щитів з шрифтом Брайля для інклюзії людей з особливими потребами. Завдяки впровадженню проекту будуть створені умови для вільного доступу мешканців та гостей міста у будь-який час доби до історичної індустріальної спадщини Кривого Рогу. Це підвищить впізнаваність міста як центру індустріального туризму. Зменшена копія металевого копра є віддзеркаленням типової промислової архітектури шахт першої половини – середини ХХ століття. Окрім того, на прилеглій території до шахти із заходу і знаходився перший залізний рудник – Саксаганський. Таким чином, цей знак посилює історичну та краєзнавчу значущість обраної для встановлення території.

Очікувані результати

Короткостроковими результатами реалізації проекту будуть:
- встановлення малої архітектурної форми «КОПЕР» сприятиме промисловій скульптуризації міста, якої бракує у нашому промисловому місті та підкреслить специфіку гірничого краю. Ця точка стане стартовою для початку пізнавальних екскурсій та посилить історичну та краєзнавчу значущість території, а також стане своєрідною візитівкою Кривого Рогу;
- мешканці та гості міста, у тому числі люди с особливими потребами, отримають можливість безперешкодно знайомитись з елементами індустріальної спадщини та отримають цікаву фотозону.
Перспективними наслідками реалізації проекту стануть:
- Місце встановлення малої архітектурної форми "КОПЕР" можна порівняти з єдиним знаменником, який віддзеркалює в одному місці та лиці всі старі та сучасні рудники Кривбасу, на ділянці де саме і виникли перші рудники у нашому краї. Саме це місце стане стартовим для початку пізнавальних екскурсій, що підвищить привабливість території, її відвідуваність та важливість;
- молодь міста отримає можливість оцінити всю велич інженерно-технічної думки, профорієнуватися та обирати свій професійний шлях, залишаючись у своєму місті та країні;
- приверне увагу місцевої влади, як органу який сприяє розвитку туризму, до активізації розвитку промоції міста як центру промислового туризму України, збільшить кількість екскурсантів, які приїздитимуть до міста.

План заходів з реалізації проекту

На підготовчому етапі, який буде відбуватися після перемоги у конкурсі, заплановано:
- укласти договір на реалізацію проекту з головним розпорядником коштів та/або одержувачем коштів нижчого рівня;
- здійснити пошук партнерів проекту;
- виконати зобов’язання по співфінансуванню проекту;
- визначити організацію - виконавця робіт у відповідності до вимог діючого законодавства.
На етапі реалізації проекту планується:
- виготовлення елементів зменшеної копії копра
- улаштування основи під встановлення малої архітектурної форми;
- встановлення малої архітектурної форми;
- придбання та встановлення елементів освітлення малої архітектурної форми;
- улаштування флагштоку для прапору з захистом від блискавок;
- виконання благоустрою місця встановлення малої архітектурної форми та відновлення газону;
- придбання та встановлення елементів благоустрою (лави зі спинками, урни);
- придбання прапору міста;
- підготовка інформації для інформаційних щитів;
- виготовлення та встановлення інформаційних щитів з нанесенням шрифту Брайля;
- проведення інформаційної кампанії впродовж усього періоду реалізації проекту у засобах масової інформації та соціальних мережах.
На етапі завершення проекту планується здійснити:
- підготовку звіту про виконання проекту;
- підведення підсумків впровадження проекту з метою презентації результатів проекту та відзначення партнерів проекту.

Якщо Ваш проект освітній, він є великим проектом?

Ні.

Фотографії