• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"КРИВОРІЗЬКА ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА " (ВІЗИТІВКА МІСТА) Брав участь

Доданий
27.08.2018
Номер
90
Благоустрій

Незважаючи на багату індустріальну спадщину, не всі бажаючі мешканці Кривого Рогу, гості та туристи мають можливість потрапити на діючі об’єкти індустрії нашого міста, якими є і копри шахт, оскільки вони знаходяться на промислових майданчиках та не обладнані для безпечного перебування туристів. Саме тому необхідно зробити своєрідну візитівку міста у вигляді копіїї копра"Криворізька Ейфелева вежа"

Автор проекту
Інна
«Агенція розвитку "Урбаністичне місто»
Інна Сторожук
Бюджет
473 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Саксаганський
Адреса
Саксаганский район, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Кривий Ріг це унікальне місто і таким його зробили природа та люди, які створили грандіозні рукотворні об’єкти (домни, шахти, відвали, кар’єри). Немає сумнівів, що промислові об'єкти - як діючі, так і виведені з експлуатації - цілком здатні приваблювати туристів. Індустріальні пейзажі нашого міста прикрашають надземні споруди, що розміщуються над стволами шахт, які називають копрами. Ці споруди – чудо інженерно-технічної думки. Віднедавна місцеві копри стали називати «криворізькими ейфелевими вежами». З 2017 року відбуваються незвичайні екскурсії під назвою «Ейфелеві вежі Кривого Рогу». Із знаменитою французькою баштою поетично порівняли копри місцевих шахт, на які і пропонують піднятися туристам, щоб побачити місто з висоти пташиного польоту, а заодно дізнатися нюанси видобутку залізної руди - головного багатства Кривбасу. Такі екскурсії дають уявлення про своєрідну екзотику і красу Кривбасу, на яких цікаво побувати й жителям непромислових регіонів України. Але, проблема в тому, що не всі бажаючі мають можливість потрапити на діючі об’єкти індустрії, якими є копри шахт. Оскільки вони знаходяться на промислових майданчиках та не обладнані для безпечного перебування туристів. Саме тому, ініціатори проекту вважають, що необхідно зробити доступними та популяризувати їх для широкого загалу, встановивши зменшену копію копра у вигляді малої архітектурної форми «Криворізька Ейфелева вежа». Місце вибору встановлення пам’ятного знака по вул. Святогеоргіївській між будинками №17 та 17а пр. Миру обрано відповідно до історичних та географічних передумов. Ця територія знаходиться поблизу закладення першого залізного рудника на території Криворіжжя. Рудник називався – Саксаганський. Його засновником став Олександр Миколайович Поль – піонер та ідеолог розробок залізної руди в краї. Саме ця точка може стати стартовою для початку пізнавальних екскурсій, що підвищить привабливість території, її відвідуваність та важливість. Встановлення пам’ятного знаку сприятиме промисловій скульптуризації міста, якої бракує у промисловому місті та яка б підкреслювала специфіку гірничого краю.

Мета проекту

впродовж 2019 року встановити на алеї вул. Святогеоргіївської між буд. 17 та 17а по пр. Миру малу архітектурну форму «Криворізька ейфелева вежа» – зменшену копію копра шахти «Вентиляційна-4». Інноваційною складовою проекту стане використання для підсвітки вежі зеленої енергії та встановлення інформаційних щитів з шрифтом Брайля для інклюзії людей з особливими потребами. Завдяки впровадженню проекту будуть створені умови для вільного доступу мешканців та гостей міста у будь-який час доби до історичної індустріальної спадщини Кривого Рогу. Це підвищить впізнаваність міста як центру індустріального туризму. Зменшена копія металевого копра шахти Вентиляційна-4 є віддзеркаленням типової промислової архітектури шахт першої половини – середини ХХ століття. Окрім того, на прилеглій території до шахти із заходу і знаходився перший залізний рудник – Саксаганський. Таким чином, пам’ятний знак посилює історичну та краєзнавчу значущість обраної для встановлення території.

Очікувані результати

Короткостроковими результатами реалізації проекту будуть: - встановлення малої архітектурної форми «Криворізька ейфелева вежа», зменшеної копії копра, яка стане своєрідним пам’ятним знаком та сприятиме промисловій скульптуризації міста, якої бракує у промисловому місті та підкреслить специфіку гірничого краю. Це посилить історичну та краєзнавчу значущість території, на якій встановлено пам’ятний знак; - мешканці та гості міста, у тому числі люди с особливими потребами, отримають можливість безперешкодно знайомитись з елементами індустріальної спадщини та отримають цікаву фотозону. Перспективними наслідками реалізації проекту стануть: - Місце встановлення «Криворізької ейфелевої вежі» можна порівняти з єдиним знаменником, який віддзеркалює в одному місці та лиці всі старі та сучасні рудники Кривбасу, на ділянці де саме і виникли перші рудники у нашому краї. Саме це місце стане стартовим для початку пізнавальних екскурсій, що підвищить привабливість території, її відвідуваність та важливість; - молодь міста отримає можливість оцінити всю велич інженерно-технічної думки, профорієнуватися та обирати свій професійний шлях, залишаючись у своєму місті та країні; - приверне увагу місцевої влади, як органу який сприяє розвитку туризму, до активізації розвитку промоції міста як центру промислового туризму України, збільшить кількість екскурсантів, які приїздитимуть до міста.

План заходів з реалізації проекту

На підготовчому етапі, який буде відбуватися після перемоги у конкурсі, заплановано: - укласти договір на реалізацію проекту з головним розпорядником коштів та/або одержувачем коштів нижчого рівня; - здійснити пошук партнерів проекту; - виконати зобов’язання по співфінансуванню проекту; - визначити організацію - виконавця робіт у відповідності до вимог діючого законодавства. На етапі реалізації проекту планується: - виготовлення елементів зменшеної копії копра - улаштування основи під встановлення малої архітектурної форми; - встановлення малої архітектурної форми; - придбання та встановлення елементів освітлення малої архітектурної форми; - улаштування флагштоку для прапору з захистом від блискавок; - виконання благоустрою місця встановлення малої архітектурної форми та відновлення газону; - придбання та встановлення елементів благоустрою (4 лави зі спинками, 4 урни); - придбання прапору міста; - підготовка інформації для інформаційних щитів; - виготовлення та встановлення інформаційних щитів з нанесенням шрифту Брайля; - проведення інформаційної кампанії впродовж усього періоду реалізації проекту у засобах масової інформації та соціальних мережах. На етапі завершення проекту планується здійснити: - підготовку звіт про виконання проекту; - підведення підсумків впровадження проекту з метою презентації результатів проекту та відзначення партнерів проекту.

Фотографії