• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Профілактика негативних явищ серед молоді та навчання навичкам здорового способу життя На реалізації

Доданий
15.08.2019
Номер
68
Молодіжні проєкти

Проведення навчального курсу для тренерів з числа волонтерів, які в подальшому працюватимуть з молоддю для популяризації здорового способу життя.

Автор проекту
Анастасія
Анастасія Апанащенко
Бюджет
181 166 грн
Розрахунок бюджету
Район
м. Кривий Ріг
Адреса
Кривий Ріг

Опис

Проблема

За результатами дослідження "Ставлення молоді України до здорового способу життя", проведеного Державним інститутом розвитку сім’ї та молоді за підтримки ЮНІСЕФ у 2017 році, здоров'я як життєва цінність домінує в усіх вікових групах молоді, причому зі збільшенням віку його важливість для респондента лише зростає.
Молодь хоча і називає здоров’я своєю цінністю, проте тільки третина молоді вважає, що вона добре піклується про своє здоров’я і до найефективніших заходів для підтримання здорового способу життя відносить активний відпочинок на природі, оптимальний режим праці та відпочинку та відмову від вживання міцного алкоголю. Засмучує те, що тютюнова і наркотична залежності, насильство і невпорядковані статеві стосунки не розглядаються молодими людьми як пряма загроза для їх здоров’я.
Проблема молодіжної залежності, особливо наркотичної та алкогольної для Кривого Рогу стоїть дуже гостро. Доступність алкоголю і наркотичних речовин, реклама на стінах будівель і в соціальних мережах призводять до втягування в систему усе більшої кількості студентської молоді. Частішають випадки передозувань або отруєнь, збільшується кількість правопорушень, скоєних під дією психоактивних речовин, серед молодих криворіжців поширюється хвиля насильства і соціально-небезпечних хвороб.
Станом на 01.01.2019 року в Кривому Розі серед молоді зафіксовано 978 випадків захворювання на алкоголізм, 1049 - на наркоманію, серед них ін’єкційних споживачів 486 осіб, на токсикоманію серед молоді хворіють – 208 осіб, венеричні захворювання мають 494 особи. Слід враховувати, що на думку експертів, для того, щоб мати реальну картину захворюваності, офіційно зареєстровану цифру слід збільшувати якнайменше втричі. Крім того, на обліку в міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають 9622 ВІЛ-позитивних особи і 2032 осіб, хворих на СНІД. За 2018 рік неповнолітніми особами було скоєно 62 злочини, з них, пов’язані з наркотиками – 38.
Ситуацію докорінно стане можливим змінити лише після формування у молоді навичок критичного мислення, свідомого погляду на своє життя і розуміння особистої відповідальності за власне здоров’я і майбутнє.
Проект спрямований на старшокласників і студентську молодь, яка отримує професію в середньо-спеціальних і вищих навчальних закладах міста в зв’язку з тим, що молоді люди після повноліття в повній мірі починають користуватись своїми правами, в тому числі отримують вільний доступ до алкоголю, тютюну тощо, але ще не мають сталої системи життєвих цінностей і тому часто шкодять своєму здоров’я в бажанні «спробувати в цьому житті все».

Мета проекту

Основною метою даного проекту є збереження здоров’я молодих криворіжців і покращення якості їх життя в майбутньому.

Очікувані результати

Короткотривалі результати:
1. Проведено 42 тренінги для тренерів з числа волонтерів, охоплено 140 осіб.
2. Виготовлено і розповсюджено 1000 одиниць акцидентної продукції – силіконових браслетів.
3. Розроблено, виготовлено і розміщено в інформаційних куточках навчальних закладів міста 200 постерів профілактичного змісту.

Перспективні наслідки реалізації проекту:
1. Підвищено рівень поінформованості студентської молоді міста щодо негативних явищ та їх профілактики.
2. Молоді криворіжці починають більш відповідально ставитись до свого здоров’я.
3. В перспективі покращується якість здоров’я і збільшується тривалість життя мешканців м. Кривого Рогу.

Сталість проекту:
Після закінчення проекту робота тренерських груп буде продовжена на базі навчальних закладів міста, також інформація, отримана під час тренінгових занять буде розповсюджуватись серед учнівської та студентської молоді за принципом «рівний – рівному».

План заходів з реалізації проекту

В ході реалізації проекту заплановано:
1. Підготовка кошторису витрат на реалізацію заходів даного проекту (лютий).
2. Проведення навчального курсу для тренерів з числа волонтерів, які в подальшому працюватимуть з молоддю (березень – квітень)
3. Виготовлення і розповсюдження акцидентної продукції (браслети) (березень-квітень).
4. Розробка, виготовлення і розміщення в навчальних закладах міста постерів профілактичного змісту ( березень – квітень).
5. Проведення тренінгів для студентської молоді міста відповідно до узгодженого графіку (травень – червень)
6. Підведення підсумків проекту і висвітлення його результатів у засобах масової інформації та соціальних мережах (липень).

Якщо Ваш проект освітній, він є великим проектом?

Ні.