• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Урбаністичний форум Кривого Рогу Брав участь

Доданий
02.09.2020
Номер
54
Муніципальні проєкти малі

Дводенний Урбаністичний форум Кривого Рогу на 100 учасників, під час якого урбаністи з різних міст України ознайомлять учасників з основами урбаністики, юридичними аспектами здійснення реалізації громадського простору та досвідом втілених проєктів зі зміни міського простору. Знайомство небайдужих городян між собою, та з експертами, налагодження конструктивного спілкування та роботи в групах.

Автор проєкту
Ірина
«ГО "Об'єднання відповідальних громадян"»
Ірина Роік
Бюджет
180 200 грн
Розрахунок бюджету
Район
м. Кривий Ріг
Адреса
Кривий Ріг

Опис

Співавтор

Атаманчук Анна Сергіївна

Проблема

Кривий Ріг не змінюється десятиріччями. Його планували та будували молоді, здорові чоловіки, що не думали про потреби маломобільних груп населення або просто людей, що прогулюються містом. В сучасних потребах населення є пішохідні зони, зони для відпочинку, зони комфорту та безпеки. Сучасні урбаністичні нововведення дозволяють зробити перепланування міського простору з урахуванням потреб всіх жителів міста, а не лише автомобілістів. Повне перепланування вулиці дає змогу врахувати потреби бізнесу, пішоходів, автомобілістів та громадського транспорту. Такі дії надають нових сенсів міському простору, притягуюють нових людей, стимулюють розвиток малого бізнесу, що розташований на таких ділянках. Одним з важливих факторів є участь мешканців, які мають змогу вплинути на розвиток і зміну вулиці, адже розуміння власного внеску в розвиток міста є цінністю. Зміна профілю вулиць робіть міста привабливими для відвідування.

Мета проєкту

Підвищити обізнаність городян, щодо міського простору, його функціоналу та можливих перетворень задля комфортного проживання. Зацікавити городян змінами міського простору, надати їм інструменти та алгоритми дій для маленьких локальних змін в дворі, сформувати з активу робочі групи для подальших глобальних змін міського простору.
Провести базове навчання урбаністичним трендам, надати інформацію щодо зон відповідальності міського та районних виконкомів, допомогти людям усвідомити їх права на комфортне та інклюзивне місто та можливості їх реалізації. Наочно показати приклади змін в містах України, провести порівняння з Кривим Рогом, запропонувати подумати над змінами в наших районах. Показати локації, що можуть змінитися, та стати людино-центричними. Дати змогу учасникам винести свої пропозиції та поспілкуватись з експертами, що втілювали зміни в своїх містах.

Очікувані результати

Знайомство між собою людей, що прагнуть змін в міському просторі, хочуть вміти впливати на прийняття рішень та розуміти механізми прийняття рішень у сфері урбаністики. Підвищена обізнаність учасників Форуму щодо урбаністики і її впливу на дружність міського середовища та привабливості реконструйованих вулиць.
Створення мінімальних змін зусиллями людей, що були присутніми піжд час Форуму у своїх дворах, мікрорайонах, на вулицях. Можливі об’єднання зусиль та створення більш глобальних проєктів, написання запитів та пропозицій щодо вдосконалення тієї чи іншої території міста. У перспективі можлива реорганізація локації-переможця шляхом внесення її до плану реконструкції на наступний рік.
Отримання нових знань, навичок та розуміння процесів змін залишаються з людиною назавжди. Кожне нове знання призводить до результату. Головним результатом Форуму буде розширені знання людей щодо можливих змін простору міста та його гнучкості під потреби громади. Сталість результатів проєкту буде забезпечена шляхом подальшої роботи з учасниками Форуму щодо реорганізації локацій, які не стали переможцями. Реорганізована локація-переможець стане чудовим прикладом взаємодії та спів творення у місті.

План заходів з реалізації проєкту

Узгодження спікерів та експертів. Відбір локацій, що будуть надані експертам для попереднього опрацювання та знайомства. Проведення фото та відео зйомку для експертів і їхньої попередньої оцінки місцевості та потенційних пропозицій щодо змін простору на п'ятьох локаціях. (Січень-лютий 2021, ГО «Об’єднання відповідальних громадян», А. Атаманчук )
Замовлення розробки логотипу та дизайну Форуму. Розробка і затвердження програми заходу. Виготовлення брендованої роздаткової продукції. Пошук місця проведення Форуму, оплата оренди приміщення та обладнання. Зустріч з художниками-скетчерами для обговорення концепції їхньої роботи на локаціях разом з експертами в другий день. Організація транспортування учасників заходу на другий день Форуму. Оплата та замовлення фотографів-відеографів на два дні Форуму. Публікація оголошення про проведення Форуму та реєстрація учасників. (квітень-травень 2021, ГО «Об’єднання відповідальних громадян», А. Атаманчук, А. Ємельянова)
Проведення дводенного Форуму (червень 2021, ГО «Об’єднання відповідальних громадян», А. Ємельянова, А. Атаманчук)
Оприлюднення відео з Форуму та під час роботи груп на локаціях (червень 2021, ГО «Об’єднання відповідальних громадян», А. Ємельянова)