• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • До закінчення залишилось
  Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Оазис душевного спокою Переможець

Доданий
31.08.2020
Номер
34
Соціальні проєкти

Проєкт спрямований на підтримку соціально незахищеної групи населення та громадян з обмеженими можливостями. Покращення психологічного стану, підвищення соціальної якості власного життя та формуванню навичок до активної участі у житті суспільства, подоланню соціальної ізоляції та самотності на базі КУ "ТЦСО №2 в Інгулецькому районі" КМР

Автор проекту
Зоя
«ІНГУЛЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ М.КРИВОГО РОГУ»
Зоя Цуркан
Бюджет
200 235 грн
Розрахунок бюджету
Район
Інгулецький
Адреса
просп. Перемоги, 47, Кривий Ріг

Опис

Співавтор

Анастасія Дубровська

Проблема

Кожна людина заслуговує на гідне та щасливе життя. Але, на жаль, не завжди все йде так, як ми цього хочемо. Історії деяких сімей вражають настільки, що часто ставимо собі запитання :«За що їм це? Чому саме з ними трапляється горе та біда?». У такі моменти хочеться допомогти та підтримати, адже добре розумієш, що морально це пережити дуже важко. Ці випадки далеко непоодинокі, та безвихідних ситуацій не буває.
Проблема осіб з інвалідністю традиційно розглядається як, насамперед, медична, а потім вже – економічна, тобто проблема задоволення матеріальних потреб особи з інвалідністю. Але проблема людей з особливими потребами не обмежується цими важливими аспектами. Соціально-психологічний фактори, самовідчуття інваліда в суспільстві – це центральна проблема. Людина з обмеженими можливостями має проблеми не просто внаслідок хвороби, каліцтва чи природжених обмежень, а й через непристосованість соціального оточення до її специфічних потреб, штампи масової психології. Тенденція у зміні ставлення людства до проблем осіб з інваліднісю простежується на основі порівняльного аналізу міжнародних законодавчих актів, спрямованих на захист прав інвалідів. Такі зміни зумовлені загальною тенденцією розвитку людства у напрямі максимальної інформатизації, створення постіндустріального суспільства, в якому здатність до нормальної комунікації стає провідним чинником нормальної життєдіяльності.
Старість – це набагато більше ніж сиве волосся, зморшки і думки про те, що вистава закінчилась, що сцена належить молодим.
Справжнє зло в старості – це не слабкість тіла, а байдужість душі. За тіньовою лінією ми бачимо людей і світ такими, якими вони є, без ілюзій. Літня людина запитує себе: «Навіщо?» Це можливо найнебезпечніша фраза. Одного разу літня людина скаже собі: «Навіщо боротися? Навіщо виходити з дому? Навіщо вставати з ліжка?»
В Комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №2 в Інгулецькому районі» Криворізької міської ради (далі Територіальний центр) на обслуговуванні перебуває більше 1100 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Аналіз близько 350 звернень громадян, які звернулись за допомогою психолога Територіальний центр показав: кожне 2 звернення пов’язане з непорозумінням з навколишнім світом та поганою адаптацією людини до нової соціальної ролі – пенсіонера.

Мета проєкту

Створення комфортних умов під час надання соціальної послуги в Центральній бібліотеці КЗК "Міська дитяча бібліотека" КМР за адресою вул. Ярослава Мудрого, 36 «Консультування», проведення індивідуальних занять психолога для понад 1000 відвідувачів територіального центра з числа громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших громадян, що потрапили в складні життєві обставини.
-допомога в аналізі життєвої ситуації визначення основних проблем, шляхів їх розв’язання;
-залучення отримувача соціальної послуги до вирішення власних проблем, складання плану виходу зі складної життєвої ситуації та допомогу в його реалізації;
- корегування психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;
-надання психологічної допомоги;
- сприяння навчанню, формуванню та розвитку соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції;
- допомогу у зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків.

Очікувані результати

Короткотривалими результатами реалізації проєкту є створення комфортних умов для більш конфіденційних бесід, відновлення та збереження психологічного здоров’я у непрацездатних громадян, людей похилого віку та громадян з обмеженими можливостями, поширення психологічної просвіти, зняття психологічного напруження, підвищення соціальної компетенції, підвищення самопочуття та настрою.
Перспективними наслідками реалізації проєкту є впровадження інноваційних соціальних послуг для непрацездатних громадян та громадянам з обмеженими можливостями, усунення обмежень їх життєдіяльності, поліпшення психологічного стану вказаної категорії.

План заходів з реалізації проєкту

До плану основних заходів щодо реалізації даного проекту входять:
 організаційні (підготовка організаційно-правових документів, створення комісії щодо контролю та моніторингу за успішною реалізацією проекту, залучення спеціалістів до визначення видів та обсягу робіт);
 ознайомлення з пропозиціями різних фірм, що реалізують вищезазначене обладнання, інвентар та оргтехніку, поточний ремонт;
 придбання та проведення «прозорих» закупівель та укладання договорів.
 облаштування приміщення для організації, проведення (надання психологічної допомоги; навчання методам релаксації; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь соціальної компетенції).
 підведення підсумків реалізації проєкту, поширення соціальної реклами (підготовка аналітичного та описового звіту за проектом, розробка та виготовлення буклету «Оазис душевного спокою», висвітлення в засобах масової інформації результатів даного проєкту).

Фотографії