• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Бібліотечний інформаційний тандем На реалізації

Доданий
27.08.2020
Номер
15
Муніципальні проєкти малі

Проєкт передбачає придбання телевізора зі SMART-TV, 15 ноутбуків та бібліотечних меблів для бібліотеки-філіалу №10 (вул. Бикова, 2) для поєднання класичної друкованої книги з цифровими технологіями та їх роботі в тандемі.
Реалізація проєкту створить комфортний майданчик для навчання, масових заходів, презентації діяльності талановитих криворізьких митців та популяризації нових книг

Автор проєкту
Роман
Роман Ященко
Бюджет
470 400 грн
Розрахунок бюджету
Район
Саксаганський
Адреса
вул. Бикова, 2, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Сучасна бібліотека для якісного обслуговування повинна мати сучасне матеріально-технічне оснащення для надання інформаційних послуг та проведення соціокультурних заходів, для цікавих форм організації дозвілля мешканців нашого міста. Бібліотека ХХІ сторіччя вже давно є не тільки місцем зберігання та видачі книг, але й місцем зустрічі громади з письменниками і поетами, художниками і співаками, а також іншими творчими діячами.
Матеріально-технічне оснащення сучасної бібліотеки має містити все необхідне обладнання, для різних форм організації дозвілля криворізької громади. Сучасні технології дозволяють бібліотеці краще надавати інформаційні, освітні та культурні послуги користувачам.
Бібліотека-філіал №10 комунального закладу культури «Міська бібліотека для дорослих» Криворізької міської ради зарекомендувала себе не лише як класична бібліотека з обслуговування читачів, а й як центр творчих ініціатив громади. Бібліотекарі надають інформаційні послуги, організовують творчі зустрічі з талановитими криворізькими митцями, поетами, письменниками, художниками тощо. На базі бібліотеки створено творчий літературно-мистецький центр «Штрих до слова». Також діє літературна студія «Культурний простір на творчій кухні». Окрім того, саме в цій бібліотеці працює авторська школа молодого журналіста «На крило». Раз на місяць починаючі та досвідчені барди проводять зустрічі у бард-театрі «Експромт». І це далеко не весь перелік творчих ініціатив, які реалізовані в бібліотеці.
Однак існує проблема якісної демонстрації інформаційного контенту при проведенні творчих заходів. Рішенням проблеми є застосування телевізора зі SMART-TV, який характеризується високою якістю зображення, широким кутом огляду і високою швидкістю оновлення зображення. Також поліпшити якість бібліотечних послуг, що надаються та збільшити загал користувачів допоможуть ноутбуки. Окрім того, забезпечення комп’ютерною технікою створить сучасні місця для користувачів та працівників бібліотеки.
Для створення комфортних умов та затишної творчої атмосфери в бібліотеці необхідно оновити інтер’єр та меблі, а саме: замінити старі стелажі новими, придбати комп’ютерні столи, встановити нову каталожну шафу, придбати сучасні крісла-мішки, бібліотечні кафедри тощо.
Зазначимо, ноутбуки, телевізор SMART-TV та бібліотечні меблі будуть використовуватися протягом тривалого часу, на протязі багатьох років. Про це вказує набутий досвід їх використання та існуючий попит зі сторони криворізької громади.

Мета проєкту

В Кривому Розі збережена мережа публічних бібліотек, які надають послуги для задоволення інформаційних, освітніх та культурних потреб криворізької громади. Але сучасна бібліотека має відповідати сучасним вимогам за допомогою цифрових технологій в поєднанні з класичними друкованими виданнями.
Мета проєкту – закріпити за бібліотекою-філіалом №10 бренд сучасної бібліотеки міста Кривого Рогу.
Завдання проєкту визначені та спрямовані на досягнення поставленої мети. Це – створення комфортної зони в бібліотеці для демонстрації інтелектуального контенту для задоволення культурних, інтелектуальних та освітніх вимог криворізької громади.
Проєкт відповідає Положенню про порядок проведення конкурсу проєктів місцевого розвитку «Громадський бюджет», які мають бути реалізовані у 2021 році. Цей проєкт відповідає стратегічним та оперативним цілям Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року у сфері культурних ініціатив, які спрямовані на впровадження нових ідей, технологій та процесів.

Очікувані результати

Перспективними наслідками від реалізації проєкту є:
- створення комфортних умов перебування в бібліотеці;
- більш якісне інформаційне забезпечення громади;
- підвищення можливості бібліотеки відповідати сучасним вимогам цифрового світу;
- кращі можливості для мешканців міста в отриманні культурних послуг;
- збільшення кількості користувачів бібліотеки;
- створення можливості сучасним криворізьким митцям презентувати свою діяльність для широкого загалу з використанням інформаційних технологій;
- покращення можливостей для мешканців міста в отриманні комп’ютерної грамотності;
- підвищення іміджу бібліотеки;
- закріплення за бібліотекою бренду сучасної бібліотеки.

Втілення проєкту дасть можливість для демонстрації на широкому екрані великому загалу повчальних матеріалів; для організації конференцій з талановитими криворіжцями та творчими зустрічами з цікавими людьми; для показу фільмів за мотивами відомих книг, які є у бібліотеці тощо.
Проєкт сприяє розвитку криворізької громади, створює привабливий імідж бібліотеки, закріплює за бібліотекою бренд сучасної бібліотеки ХХІ сторіччя.

План заходів з реалізації проєкту

Даним проєктом передбачається покращення матеріально-технічної бази бібліотеки-філіалу №10 та створення комфортних умов перебування в ній.
Планується придбання телевізору зі SMART-TV, п’ятнадцяти ноутбуків, бібліотечних меблів, комп’ютерних столів.
SMART-TV – це операційна система, яка це інтегрована в телевізор з виходом в Інтернет. Це дозволяє не тільки презентувати власний контент на широкому екрані, але й користуватися міжнародними ресурсами. SMART-TV не є звичайним комп'ютерним монітором, оскільки має роз’єми USB, HDMI, VGA і DVI, що дає можливість підключити ноутбук чи смартфон або флеш-накопичувач виведення зображення на широкий екран для презентації великому загалу. Також є можливість підключити мікрофон під час проведення творчих заходів.
Ноутбуки – це нові робочі місця працівників та відвідувачів. Сучасні бібліотечні меблі – це оновлений інтер’єр та комфортна зона.
Нові можливості бібліотеки буде прорекламовано через оголошення у ЗМІ та Інтернет.
Отже, бібліотека-філіал №10 буде мати доступні комфортні місця для спілкування, навчання та творчих зустрічей, що сприятиме задоволенню культурних, інформаційних та навчальних потреб криворізької громади.
План виконання проєкту:
1. Підписання договору між переможцем конкурсу, головним розпорядником та розпорядником бюджетних коштів міського бюджету (січень-лютий 2021 рік, головний розпорядник бюджетних коштів, розпорядник коштів, автор проєкту).
2. Надходження внеску переможця на рахунок розпорядника коштів (лютий 2021 рік, автор проєкту).
3. Реалізація проєкту (січень-серпень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів, автор проєкту).
3.1. Придбання виставкових стендів обертових – 2 шт. (травень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.2. Придбання крісел-мішків – 6 шт. (травень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.3. Придбання стелажів двосторонніх з обмежувачами на сім полиць з ДСП (1000*400*2000) – 20 шт. (червень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.4. Придбання стелажів односторонніх з тумбою на сім полиць з ДСП (800*300*2000) – 16 шт. (червень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.5. Придбання шаф каталожних на 35 шухляд (1040*450*1400) – 3 шт. (червень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.6. Придбання виставкових стендів з ДСП – 4шт. (червень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.7. Придбання ноутбуків Lenovo (15.6”) – 15 шт. (липень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.8. Придбання Smart ТV Philips (50”) – 1 шт. (липень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.9. Придбання бібліотечних кафедр – 2 шт. (липень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.10. Придбання комп’ютерних столів – 5 шт. (липень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
3.11. Придбання стельових світильників – 28 шт. (липень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
4. Висвітлення в засобах масової інформації результатів реалізації проєкту (серпень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів, автор проєкту)
5. Надання звітності по реалізації проєкту (серпень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).
6. Моніторинг реалізації проєкту (щомісячно 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів, автор проєкту).
7. Остаточне звітування про реалізацію проєкту (грудень 2021 рік, розпорядник бюджетних коштів).