• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

КЗШ №23 «Сонячна електростанція» Брав участь

Доданий
29.08.2018
Номер
138
Енергозбереження

Будівництво сонячної електростанції для компенсації власного споживання електроенергії в рамках програми енергозбереження.
В даному проекті запропоноване технічне рішення по скороченню споживання електроенергії від мережі шляхом встановлення дахової сонячної електростанції потужністю 36 кВт.
Дана модернізація забезпечить економічний ефект у вигляді зниження електроспоживання від мережі на 60%

Автор проекту
Артем
Артем Михайлов
Бюджет
1 396 247 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центрально-міський
Адреса
вул. Політехнічна, 71А, Кривий Ріг

Опис

Проблема

Після проведення аудиту споживання електричної енергії та беручи до уваги стрімкий ріст вартості енергоносіїв, було розроблено проект, який направлено на скорочення споживання електроенергії, та як наслідок економію бюджетних коштів на їх сплату. Так як КЗШ №23 за рік використовує понад 61 000кВт електроенергії, а наразі вартість1-го кВт становить 2,28 грн., тому за рік заклад витрачає 145 000 грн.лише на оплату електроенергії. Також, беручи до уваги стрімкий ріст тарифів на електроенергію, можемо спрогнозувати що за наступні 15 років вартість електроенергії зросте в 2,5 рази, а значить зростуть і витрати на оплату спожитої електроенергії.На графіку показано поступове збільшення тарифів на електроенергію з 2011 по 2018 роки, та прогнозована вартість 1 кВт електроенергії до 2030 року, враховуючи попередню динаміку. З метою економії бюджетних коштів та підтримуючи загальний вектор курсу енергозбереження в країні, запропоновано облаштувати сонячну електростанцію на даху загальноосвітньої школи №23 для компенсації власного електроспоживання. Будівництво сонячної електростанції запропоновано виконати з використанням обладнання від провідних світових виробників, які надають найвищій двадцятирічній термін гарантійної підтримки, та довголітньої безвідмовної роботи електростанції. Незалежне під’єднання до існуючої мережі електропостачання закладу дасть змогу подати живлення до електроприладів не втручаючись до міської електромережі.

Мета проекту

Зважаючи на стійку динаміку підвищення тарифів на електроенергію, та усвідомлюючискладну екологічну ситуацію в місті щодо забрудненості атмосфери, основною метою проекту вважаємо зниження витрат на оплату за спожиту електроенергію на 60%, та зменшення викидів в атмосферу від теплових електростанцій. За попередніми розрахунками реалізація проекту дасть змогу місцевому бюджету щорічно економити щонайменше 81 000 гривень за рахунок зменшення витрат на оплату за спожиту закладом електроенергію, а за 13 років роботи електростанції економія для міста складе понад 2,5 мільйона гривень. Основним завданням проекту є будівництво сонячної електростанції на даху загальноосвітньої школи.

Очікувані результати

Після реалізації проекту КЗШ№23 не тільки отримає звання закладу,що не байдужий до питання захисту навколишнього середовища, крокує в ногу з часом та використовує інноваційний підхід до питання енергоспоживання, а і гарантовано зможе покращити такі показники, як:  Скорочення споживання електроенергії від мережі на 35 600 кВт/рік  Економія бюджетних коштів зарік експлуатації 81 200 грн./рік  Скорочення викидів NOx та SOx в атмосферу на 21 тону/рік  Скорочення викидів СО2 в атмосферу на 202 кг/рік  Гарантійний термін експлуатації фотопанелей 20 років  Гарантійний термін експлуатації електрообладнання 10 років  Строк окупності проекту 8 років Враховуючи низку позитивних факторів від реалізації проекту хочемо зазначити, що впровадження проектів, направлених на енергозбереження в загальноосвітніх закладах є обов’язковим у більшості країн Європи. Реалізація даного проекту ще на один крок приблизить нас до стандартів Євросоюзу та вкотре дасть суспільству поштовх до освідомлення того, що в регіоні працюють реформи і відбуваються зміни на краще. У 2018 році в Україні частка електроенергії, яка згенерована від відновлювальних джерел енергії залишається дуже малою. Тож якщо кожен з нас внесе свій невеликий вклад в поліпшення екологічного стану регіону, то в майбутньому наші діти отримають більш зелену, чистішу та сучаснішу країну.

План заходів з реалізації проекту

З метою досягнення цілей проекту запропоновано на спеціалізовані баластові безгвинтові кріплення, встановити 120 фотоелектричних модулів на даху КЗШ №23 для генерації електроенергії з сонячного випромінення. Фотомодулі встановити під кутом 30 градусів з орієнтацію на південь, для забезпечення їх максимально ефективної роботи та змивання пилу та бруду природніми опадами. Мережі електроз’єднання панелей виконати за допомогою кабелю типу ПВС з захистом від ультрафіолетового випромінення. Всі мережі об’єднати в інверторному обладнанні та через автоматичний перемикач підключити до електромережі загальноосвітнього закладу. Програмне забезпечення автоматичного перемикача, за допомогою заданого алгоритму роботи буде вимірювати потужність генерації від сонячної електростанції та порівнювати її з обсягами споживання електроенергії мережі КЗШ №23. Пріоритетне живлення електромережі загальноосвітнього закладу буде забезпечено від сонячної електростанції, а контролер автоматичного перемикання буде забезпечувати підживлення від міської електромережі лише в тому разі якщо споживачем енергії буде споживатися більше енергії ніж генерує сонячна електростанція. В результаті проведених розрахунків реалізації даного проекту призведе до скорочення електроспоживання закладу, а також суттєво поліпшить якість електромережі внаслідок споживання згенерованної електроенергії через інверторне обладнання.

Фотографії