Опис
Проблема
З 1990–х рр. Захід почав переживати кризу лідерства. Дослідження Колумбійського університету 1998 року показали, що топ-менеджер американської корпорації тримається біля керма в два рази менше, ніж його попередники кілька десятиліть тому. У 1998 році в США були відправлені у відставку 33% виконавчих директорів проти 20% в 1997 році і 8% в 1996. Якщо раніше, керівників звільняли найчастіше за погані фінансові показники, то тепер - за відсутність здібностей до лідерства.
За даними дослідження Ketchum Leadership Communication Monitor за 2016 рік (PR-агентства Pleon Talan, що ексклюзивно представляє в Україні міжнародну комунікаційну мережу Ketchum та досліджує питання сучасного лідерства), тільки третина респондентів (31%) вважає, що лідери ведуть комунікацію на належному рівні, лише 32% думають, що вони ефективні, і всього 13% підтверджують, що лідери дійсно беруть на себе відповідальність.
Криза лідерства виникає тому, що інформаційний світ швидко змінюється. Наукові відкриття, технології трансформують економіку, політику, взаємини. Змінюються закони, встановлюються нові правила гри.
З 2014 року в Україні прийнята низка важливих законів. Одночасно впроваджується п’ять реформ - освітня, медична, реформа державного управління (децентралізація), реформа правоохоронної системи, впроваджено систему електронного врядування. Окрім цього повністю ратифікована «Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод», прийнята «Угода про асоціацію Україна – ЄС.
Мета проєкту
Формування спільноти відповідальних, активних, компетентних та креативних лідерів, що визначатимуть майбутнє міста Кривого Рогу. Сприяння впровадженню реформ, імплементація європейських стандартів формування та функціонування місцевого самоврядування в Кривому Розі.
Очікувані результати
Короткотривалі результати
- учасниками Програми отримані знання та прикладні методики, що сприятимуть створенню проектів розвитку міста і громади;
- 50 учасників Програми отримали професійні компетенції й навички управлінської діяльності, що сприятимуть підвищенню ефективності в роботі;
- розроблено низку суспільно важливих для Кривого Рогу проектів;
- Учасники Школи оволоділи англійською мовою на рівні А2 Pre-Intermediate .
Перспективні наслідки реалізації проекту
- сформована команда компетентних, відповідальних лідерів громади, що здатні реалізувати «Стратегічний план розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року»;
- залучено міжнародних партнерів та приєднання до міжнародних проектів завдяки отриманим знанням, а також подолання мовного бар’єру через спілкування англійською мовою;
- ведення ділового листування та перемовин із зарубіжними партнерами без допомоги перекладача;
- надано пропозиції щодо заходів Стратегії розвитку міста Кривого Рогу після 2025 року.
- реалізація власних проектів, створених випускниками Школи муніципального лідерства сприяє досягненню позитивного ефекту в соціальному середовищі.
Сталість результатів проекту (можливість його функціонування після закінчення фінансування в рамках конкурсу).
- Формуючи інститут відповідального лідерства, ми створюємо суспільство, орієнтоване на людей, відкрите для всіх і спрямоване на розвиток, в якому кожний може повною мірою реалізувати свій потенціал.
- Залучення коштів до міста через грантові програми, завдяки отриманим знанням з проектного менеджменту.
- Кривий Ріг – місто, що підтримує європейські цінності та стандарти сталого розвитку.
- Школа формує нових лідерів змін, які творитимуть позитивні зміни у громаді.
План заходів з реалізації проєкту
Перший етап: підготовчий. Включає в себе:
- підготовку детальної програми для кожного тренінгу;
- заключення договорів;
- закупку матеріалів для тренінгів;
- розробку та друк промо продукції.
Другий етап: подання заявок на участь у школі. Цей етап включає:
- проведення масштабної інформаційної кампані;
- розміщення гугл-форми для реєстрації учасників на сторінці ГО «КФМ;
- створення експертної комісії та визначення учасників «Школи муніципального лідерства».
Третій етап: освітній. Включає:
- надання додаткових завдань для самостійного виконання;
- проведення фінальної конференції.