• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Дитячий майданчик Веселка - територія щасливого дитинства Брав участь

Доданий
04.09.2020
Номер
127
Муніципальні проєкти малі

Проєкт спрямований на відновлення ігрового майданчику на території будинків вул.Грицевця,1,5,7 та вул.Каштанов,33 для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного
віку.Створення сучасного розвивально-ігрового середовища дозволить збільшити рівень охоплення
дітей активними іграми, надасть можливість залучити їх до відпочинку, фізичної активності,задовільнити їх рухову та пізнавальну потребу

Автор проєкту
Бюджет
487 008 грн
Розрахунок бюджету
Район
Тернівський
Адреса
вул. Грицевця, 1, Кривий Ріг

Опис

Співавтор

Мельникова Олена Миколаъвна

Проблема

Даний проект розроблений у відповідності до Положення «Про порядок проведення конкурсу проектів місцевого розвитку «Громадський бюджет», реалізація яких планується у 2021 році, з урахуванням Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року.
Житловий масив, на території якого знаходиться майданчик, що пропонується до облаштування сучасним дитячим ігровим комплексом, зводився ще у 70-х та 80-х роках минулого сторіччя. За період свого існування дитячий майданчик втратив якісні показники, не відповідає вимогам часу і безпеки, та не задовольняє потреби сучасних дітей.
Мешканці прилеглих будинків є переважно працівниками підприємств гірничо-видобувної промисловості міста. Більшу частину свого життя вони віддають спільній меті громади – процвітанню рідного краю. Актуальною проблемою постає проведення безпечного та активного дозвілля дітей, організація гармонійного сімейного відпочинку. Тут проживає 50 дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, але незважаючи на це, не має жодного осередку для гри, сучасного та безпечного ігрового майданчику.
Реалізований проект буде доступним для усіх мешканців прилеглих будинків та району в цілому, матиме змогу задовільнити потреби та інтереси дітей дошкільного та шкільного віку, їх батьків, інших гостей майданчику.
На даний момент за адресами вул.Грицевця,1,5,7 та вул. Каштанов,33 зареєстровано та мешкає: 14 дітей віком від 0 до 3 років, що стануть активними відвідувачами майданчика найближчими роками, 32 дітей віком від 4 до 10 років, що вже з нетерпінням чекають відновлення майданчика.
Територія майданчика, що планується межує ще з 10 багатоповерховими будинками, в яких зареєстровано та мешкає ще приблизно 50 дітей молодшого шкільного віку.
Орієнтовна кількість активних користувачів - 100 дітей.

Мета проєкту

Створення доступного ігрового середовища, зміцнення здоров’я та забезпечення безпечного перебування дітей на прибудинковій території. Задоволення запитів, потреб та уподобань дітей різних вікових категорій для проведення фізично активного дозвілля, а саме:
• У маленьких дітей до двох років є потреба в розвитку великої моторики. Вони навчаються розпізнавати матеріали, їм потрібно за щось триматися, ходити, долати перешкоди.
• Після 2 років починається первинна соціалізація - діти взаємодіють вже не тільки з батьками, але й один з одним. Розвивається точна моторика, вестибулярний апарат - вони поводяться набагато активніше.
• А з 6 до 12 років розвиваються вже складніші навички - такі як рольова соціалізація, вміння оцінювати ризики. Тому дітям подобається долати більш складні перешкоди, стрибати з висоти і сильніше ризикувати.

Очікувані результати

Кількісні показники:
Внаслідок реалізації проєкту жителі вулиць Грицевця, Каштанової, Валі Котика отримають новий сучасний дитячий майданчик, що стане епіцентром дозвілля понад 100 дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Якісні показники:
На дитячих ігрових майданчиках діти можуть реалізувати свою фантазію, розвинути фізичні навики і уміння, а так само отримати перший досвід поведінки в колективі через ігри з однолітками. Сучасні матеріали, яскраві фарби, оригінальний дизайн ігрових елементів створюють атмосферу, що спонукає дітей до руху, ігор і самовираження на дитячому ігровому майданчику. Правильно визначена концепція формування дизайну дитячого обладнання підкреслить особливості мікрорайону, дозволить створити гармонійне просторове середовище в структурі сучасного міста.
Фінансова сталість:
даний проект – початковий етап у розбудові інфраструктури вулиць Грицевця, Каштанової, Валі Котика, така робота буде продовжуватися. У разі успішної реалізації проекту та росту заінтересованості жителів мікрорайону, до подальшої розбудови та фінансування будуть залучені кошти громади та партнерів.
Інстуційна сталість:
проект суттєво вплине на зміцнення матеріальної інфраструктури району. До підтримки подальшої діяльності даного об’єкту будуть причетні як органи місцевого самоврядування, так і представники місцевого бізнесу.
Політична сталість:
проєкт має підтримку як з боку громадськості так і з боку влади. Це сприятиме бережливому ставленню до здобутків проєкту.
Інновація
Загальний стан спальних частин Тернівського району в даний час бажає бути кращим. Назріла реальна потреба в осучасненні дитячого майданчика, наданню йому нової ролі в житті громади.
Тому за ініціативи жителів виникла ідея щодо будівництва дитячого майданчика, влаштування сучасного дитячого обладнання. Такий підхід до вирішення питання наближатиме район до європейських стандартів життя. Соціальним аспектом вирішення проблеми у проєктний спосіб в наданні послуг жителям у сфері відпочинку, пізнання навколишнього світу, популяризація здорового способу життя. Також важливим є підняття іміджу мікрорайону старої забудови як привабливої території для заселення молодими сім’ями з дітьми.
Результати будівництва дитячого майданчика сприятимуть активному проведенню вільного часу як серед молоді так і старшого покоління. Буде влаштовано дитячий майданчик, проведено роботи по благоустрою території – озеленення та окультурення.

План заходів з реалізації проєкту

1.Підготовчий етап
1. Створити робочу групу проекту, яка складатиметься з представників головного розпорядника коштів, автора проєкту.
2. Визначити відповідно до Закону постачальника товарів.
3.Укласти договори на реалізацію проєкту між головним розпорядником коштів та постачальником.
Березень -квітень 2021р

2.Етап реалізації
1. Підготовка до облаштування майданчика.
2. Проведення заходів з облаштування дитячого майданчика:
2.1. демонтаж старого обладнання на майданчику та огорожі;
2.2. облаштування майданчика:
- монтаж елементів дитячих ігрових форм (власними силами автора);
- встановлення обмежуючих бордюр;
- відновлення пісочного покриття майданчику.
Травень 2021р.

3. Підсумковий етап
1. Організація свята відкриття дитячого майданчика
2. Проведення інформаційної кампанії під час реалізації проєкту шляхом інформування громадськості на сайті у засобах масової інформації та соціальних мережах.
1 червеня 2021 р.

Фотографії