• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • До закінчення залишилось
  Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Веломарафон "Залізна сотня 2022" Переможець

Доданий
03.09.2021
Номер
124
Спорт

“Залізна сотня” . Веломарафон унікальність котрого полягає в тому, що маршрут змагання проходить індустріально-промисловим ландшафтам Криворіжжя. Повз кар'єри, шахти, відвали. Учасники веломарафону, серед яких гості більш ніж 40 міст України, зможуть побачити неповторні краєвиди, притаманні лише нашій місцевості. Що буде сприяти в популяризації нашого міста серед інших міст України.

Автор проєкту
Бюджет
299 493 грн
Розрахунок бюджету
Район
м. Кривий Ріг

Опис

Цільова аудиторія

Велосипедисти нашого міста - тому що це вже для них традиція.
Велосипедисти з інших регіонів країни, тому що їм цікаво буде взяти участь у нестандартному, унікальному спортивному заході країни та побачити і мати змогу проїхатись по неповторним індустріальним ландшафтам Криворіжжя.
Спортсмени, тому що зможуть випробувати свої сили в складних умовах цього досить великого маршруту;
Молодь, тому що проявить зацікавленість та виявить бажання стати глядачами або учасниками змагання.
Мешканці міста, тому що це цікавий спосіб проведення сімейного дозвілля.
Влада міста, тому що це безпосередньо партнери заходу та зацікавлені особи в розвитку рідного міста.
Бізнес, який своїм партнерством з фестивалем позитивно впливає на свій імідж в місті та країні.
Туристи та й велотуристи України, яким цікаво відкривати нові для себе місцини.
Очікуваний охоплення інформаційної кампанії за межами міста - більше 1млн.осіб, в Кривому Розі не менше 200ти.с жителів міста. Кількість учасників близько 500-600 ос

Проблема

Масове захоплення шкідливими звичками та небажання вести здоровий спосіб життя стає причиною слабкого здоров’я городян. Відсутність у більшості молоді міста цікавого дозвілля та системи життєвих цінностей і цілей веде до деградації особистості, а також ізольованості від здорового суспільства.
Молодь і старше покоління Кривого Рогу погано знають історію рідного міста та мало хто з них нею цікавиться. Це все відбувається на фоні спроб європеїзації Кривого Рогу та намагань влади зробити його центром індустріального туризму. Багато хто вважає, що в місті немає нічого цікавого, чим можна пишатися і ніколи не бачили Криворізькі техногенні ландшафти та історичну індустріальну спадщину.
Втім за часи проведення 2016-2019 роки організатори "Залізної сотні" частково вирішували ці проблеми, за рахунок підтримки "Громадського бюджету" та генерального партнеру компанії "Метінвест", долучаючи до заходу більш широкі верстви населення, роблячи веломарафон "Залізна сотня" найбільш доступним для малозабезпечених громадян України. І надавши змогу майже всім охочим долучитися до велоспорту, туризму, й велотуризму.
Ми, активісти ГО “UBF”, зважаючи на вищезазначені проблеми та являючись патріотами рідного міста, бажаємо розвитку і реалізації Кривого Рогу як центру індустріального туризму країни та позитивного впливу на ситуацію з дозвіллям, обізнаністю та здоровим способом життя нашої молоді. Більш того, ми хочемо як і раніше мати змогу долучати до участі в марафоні малозабезпечені верстви населення.

Мета проєкту

Мета проекту - зробити Кривий Ріг більш відомим у велосипедному та туристичному середовищі України, та світу, продовживши щорічний веломарафон, який вже став велосипедною візитівкою міста. Також позитивно вплинути на населення Кривого Рогу щодо ведення здорового і активного способу життя, залучаючи малозабезпечені верстви населення.

Завдання проєкту

1. Сприяння підвищенню популярності міста Кривий Ріг.
2. Розвиток велоспорту та індустріального туризму в Кривому Розі та Україні.
3. Підвищення рівня здоров'я населення.
4. Залучення городян до здорового способу життя та спорту.
5. Цікаве та корисне дозвілля для мешканців Кривого Рогу.
6. Продовження щорічної традиції проведення всеукраїнського марафону.
7. Популяризація велосипеду як екологічного виду транспорту.

План заходів з реалізації проєкту

1.Укладання угоди з головним розпорядником коштів на реалізацію проекту. січень 2022. (відп. автор, співавтор – орієнтовно січень 2022)
2. Внесення спів фінансування (відп. співавтор – лютий-березень 2022р.)
3. Створення організаційної групи веломарафону “Залізна сотня”, яка буде займатися втіленням заходів проєкту. До складу група буде запропоновано увійти членам ГО “UBF”, які є організаторами різноманітних спортивно-велосипедних заходів та змагань в місті Кривий Ріг та мають досвід в організації подібних заходів (відп. співавтор – орієнтовно перший квартал 2022р.).
4. Розробка маршруту змагань, що пролягає більшістю районів міста ,здебільшого промисловими зонами і охоплює місця з індустріальними ландшафтами та краєвидами (лісові та польові дороги, земляні та гравійні стежки, а також значна кількість підйомів та спусків), (відп. співавтор, автор, волонтери – орієнтовно перший квартал 2022р.).
5. Розробка методу стеження проходження маршруту учасниками змагання полягає у розташовуванні на маршруті місць контрольних пунктів КП, які будуть визначенні у місцях можливої зрізки дистанції (на КП будуть розташовані зони для чекінгу, відпочинку, харчування, медичної та технічної допомоги учасникам), а також розміщення системи фіксування результатів учасників та онлайн публікацій на сайті (відп. співавтор, автор, волонтери – орієнтовно перший квартал 2022р.).
6. Проведення процедур закупівель на постачання витратних матеріалів та надавачів послуг (відп. головний розпорядник коштів – орієнтовно другий квартал 2022р.).

7. Розробка положення веломарафону “Залізна сотня”, яке буде розроблено згідно вимог Правил змагань велосипедного спорту. В положенні буде вказано допустимий вік учасників змагань, порядок реєстрації, проходження дистанції, правила безпеки проходження дистанції, порядок проміжних реєстрацій (чекінгу) на контрольних пунктах (КП), порядок визначення переможців та призові категорії. (відп. співавтор – орієнтовно другий квартал 2022р.).
8. Реєстрація учасників - (відп. співавтор, автор, волонтери – орієнтовно з другого кварталу по 5 вересня 2022р.).

9. Розробка методу ідентифікації учасників змагань - полягатиме у виданні унікальних персональних номерків які будуть слугувати своєрідним паспортом учасника та кріпитися на його велосипеді з переду (відп. співавтор, автор, волонтери – орієнтовно з другого кварталу по 5 вересня 2022р.).

10. Розробка методів забезпечення безпечного проходження дистанції учасниками веломарафону та отримання медичної допомоги на маршруті. Тобто визначення небезпечних ділянок та методи усунення, або зменшення небезпеки проходження учасників. Визначення місць розташування сигнальної розмітки, місць забезпечення медичної допомоги на маршруті, методів, способів та маршрутів евакуації. Визначення волонтерів, відповідальних за певну ділянку траси. Та головних волонтерів, що координуватимуть переміщення карет медичної допомоги та волонтерів Червоного хреста. Кожному учаснику змагань буде видано маршрутну чек-карту з переліком правил безпеки на маршруті та телефонами виклику медичної допомоги і контактів організаторів (відп. співавтор, автор – орієнтовно другий квартал 2022р.).

11. Розробка серії додаткових заходів для учасників з інших міст - перелік місць для проживання і харчування, які розташовані не далеко від місць старту та фінішу, перелік розважальних заходів для гостей міста на дні проведення “Залізної сотні”, схеми проїзду до транспортних розв'язок міста (авто та залізничні вокзали). Планування маршруту безкоштовної велоекскурсії для всіх учасників наступного дня після змагання (відп. співавтор, автор – орієнтовно другий квартал 2022р.).

12. Залучення партнерів та спонсорів, які зможуть зробити цінний вклад у організацію “Залізної сотні” задля проведення рекламної кампанії, збільшення призового фонду, організації харчування, тощо. (відп. співавтор, автор – орієнтовно другий квартал 2022р.).

13. Проведення промо кампанії задля успішної реалізації проекту “Залізна Сотня” та збільшення кількості учасників веломарафону (відп. співавтор, автор – орієнтовно другий квартал 2022р.).

14. Прибирання та облаштування двох дистанцій в 55 та 100 кілометрів. Полягає в прибиранні сміття. та скла на цих двох дистанціях. Викос трави, обрізка низьких гілок дерев, будування технічних елементів. Усунення небезпечних точок, чи ділянок маршрутів (відп. співавтор, автор, волонтери – орієнтовно з липня по вересень 2022р.).

15. Маркування двох дистанцій в 55 та 100 кілометрів. Полягає в нанесенні стрілок, фарби, тирси або стрічки на поворотах, що дає змогу направити учасників правильним маршрутом. (відп. співавтор, автор, волонтери – орієнтовно з липня по вересень 2022р.).

16. Проведення веломарафону 10.09.2022. (відп. головний розпорядник коштів, співавтор, автор, волонтери – орієнтовно з липня по вересень 2022р.).

Очікувані результати

Короткостроковими результатами проекту є якісно проведений велозахід всеукраїнського масштабу, цікаве сімейне дозвілля, інформаційний сплеск серед новинних ресурсів України, щодо незвичайного заходу, його організаторів та партнерів.
Більш цікаві перспективні наслідки реалізації проекту. Сам по собі веломарофон по індустріальній місцевості є унікальним, тому в перспективі "Залізна сотня" може щорічно збирати все більше учасників з усієї країни і ближнього зарубіжжя. Це спричинить велику обізнаність людей про індустріальне туризмі в Кривому Розі і за його межами, що в свою чергу збільшить потік туристів, що цікавляться індустріальною спадщиною і техногенними ландшафтами. Згодом прогнозується зростання заходу до міжнародного рівня, що тягне за собою збільшення доходу міста за рахунок коштів гостей заходу і приїжджих туристів. Також очікується збільшення зацікавленості городян активним і здоровим способом життя, а також заняттям спортом, через участь в щорічному популярному спортивному заході. Це в свою чергу призведе до поліпшення здоров'я населення і зменшення кількості соціально негативних елементів суспільства в нашому місті.
Не на останньому місці при підготовці до проведення марафону, лежить робота волонтерів та робота з волонтерами. Тільки в день змагань для якісного проведення веломарафону, буде потрібно не менше 70 волонтерів. На підготовку траси, знадобиться близько 896 волонтеро-годин. Також для волонтерів планується два семінари, для навчання роботи на маршруті, роботі з електронною системою фіксації, роботі з надання допомоги (медичної, технічної, координаційної), роботі з людьми. Планується проведення одного тімбілдінга, а також проведення ознайомчої поїздки по маршруту.

Вказати категорію конкурсанта (1 або 2)

2

Співавтор

Денис Дубов

Фотографії