• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Безпека країни знань" КГ № 97 Брав участь

Доданий
04.09.2020
Номер
116
Шкільні заклади

На сьогоднішній день гостро стоїть питання невідповідності існуючого стану облаштування гімназії та шкільного подвір’я сучасним вимогам безпеки дітей. Забезпечити необхідний рівень безпеки дітей в гімназії здатні сучасні системи відеоспостереження та облаштування суцільної огорожі. Своєчасне отримання інформації, визначення ознак небезпечної активності дозволить уникнути критичних ситуацій.

Автор проєкту
Бюджет
851 413 грн
Розрахунок бюджету
Район
Покровський
Адреса
вул. Кропивницького, 93, Кривий Ріг

Опис

Проблема

На сьогоднішній день гостро стоїть питання невідповідності існуючого стану облаштування гімназії та шкільного подвір’я сучасним вимогам безпеки дітей, а також відсутність на території гімназії людей, які б забезпечили охорону території від сучасних ризиків (осіб у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, психічно неврівноважених людей, асоціальних та злочинних елементів), а також у закладі під час скупчення дітей на перервах або під час масових заходів. У зв’язку з сучасними нагальними потребами суспільства, особливо актуальним є вирішення саме даної проблеми – безпеки дітей в навчальних закладах. Тому система відеоспостереження створила б умови більш ретельного виконання вимог безпеки, для забезпечення функціонування принципу: «є порушення – є відповідальність». Найголовніша задача - безпека дітей, які проводять багато часу в школі на уроках і в післяурочний час. Забезпечити безпеку дітей в тих місцях, де вони найбільше знаходяться, а саме в гімназії, здатні сучасні системи охоронного відеоспостереження. Всі батьки хотіли б бути впевненими в тому, що поки їх дитина у школі - вона у повній безпеці. Але, на жаль, зараз цього важко досягти, не використовуючи сучасні системи охорони та безпеки. Відеоспостереження в гімназії створює дуже явний дисциплінарний ефект на учнів, дає змогу встановлювати достовірність фактів травм, хуліганства, крадіжок і тому подібних неприємних явищ.
За більш як сорок років існування залізної огорожі в багатьох місцях вона зруйнована, деяких секцій немає. Крім того через відсутність фрагментів огорожі місцеві мешканці здійснюють заїзд автотранспортом до своїх будинків, що становить небезпеку для дітей.
Отже, вихід з такої ситуації є – це створення комплексної системи безпеки на території закладу.
Реалізація Проєкту дозволить вирішити ряд проблем:
 забезпечить безпеку учасників навчально-виховного процесу;
 дасть можливість безпечно організовувати та проводити заходи на території закладу;
 підвищить безпеку вихованців КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1»,які навчаються в закладі;
Цільові групи проєкту. Реалізація проєкту сприятиме покращенню умов для навчально-виховного процесу у КГ № 97 та вихованців КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей № 1», з яким активно співпрацює гімназія. Зокрема у втіленні Проєкту зацікавлені:
1. Учні гімназії – 656 дітей.
2. Працівники гімназії – 65 чол.
3. Вихованці КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1» - 61 чол.
4. Територіальна громада міста, яка отримає практичну можливість проводити на базі території навального закладу різні тематичні заходи.

Мета проєкту

Мета проєкту - створення безпечного середовища для навчання та відпочинку учасників навчально-виховного процесу, яка сприятиме реалізації державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту» щодо створення безпечного середовища НУШ. Це благоустрій загальноосвітнього навчального закладу Криворізька гімназія № 97 сучасною системою відеоспостереження з середини та зовні навчального закладу для забезпечення рівня безпеки учасників освітнього процесу. Завдяки реалізації проєкту будуть реалізовані головні умови безпеки життєдіяльності учнів, вчителів, працівників гімназії, батьків.
Завдання проєкту :
1. Створення безпечного середовища для учасників навчально- виховного процесу гімназії.
2. Безпечна організація та проведення заходів на території закладу.
3. Підвищення рівня безпеки та відповідальності за свої вчинки учасників навчально-виховного процесу за допомогою відео спостереження.
4. Підвищення рівня збереження майна громади.
5. Створення затишних рекреаційних зон.
6. Безпечне проведення уроків на свіжому повітрі.
Завданням проєкту є створення безпеки в країні знань, якою є наша гімназія. Ця територія повинна стати передовсім безпечним, а також затишним місцем спілкування, проведення урочистих заходів, рухливих ігор і відпочинку. Без перебільшень, наше подвір'я - не тільки візитівка навчального закладу, а й обличчя центру мікрорайону. Саме створення безпечного середовища сприятиме розвитку зростаючого покоління, покращенню умов для нарощування інтелектуального потенціалу населення. Відтак, реалізація проєкту дозволить підвищити безпеку та комфорт учнів гімназії та поліпшити естетику і функціональність подвір'я. Безпечне та естетично оформлене подвір'я гімназії - вимога часу.
Проєкт спрямований на розв’язання стратегічних та оперативних цілей Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року та відповідає відповідно до п.3.7 «Положення про порядок проведення конкурсу проєктів місцевого розвитку "Громадський бюджет", реалізація яких планується у 2021 році , другої категорії (П. 3.7.2.6 розвитку спорту та ведення здорового способу життя, профілактики та попередження виникнення негативних соціальних явищ у дитячому та/або молодіжному середовищі (булінг, насильство, безпритульність, правопорушення/злочинність тощо);) освіта.

Очікувані результати

Очікувані результати від виконання проєкту

Короткотривалі результати реалізації проєкту:
Сучасні засоби відеоспостереження та безпеки в гімназії допоможуть:
 підвищити рівень безпеки дітей та вчителів у гімназії;
 оперативно реагувати на конфлікти;
 з’ясовувати реальні обставини тих чи інших непорозумінь.

Перспективні наслідки реалізації проєкту:
 завдяки зберіганню відеозапису забезпечення можливість з’ясовувати обставини тієї чи іншої події через певний проміжок часу;
 інформацію з записуючих пристроїв, встановлених в гімназії, можна використовувати офіційно як доказ у правоохоронних органах.
 віддалено контролювати навчальний процес;
 значно підвищити дисципліну;
 створення нових рекреаційних зон;
 модернізація території закладу;
 залучення учнів та педагогічних працівників гімназії до активної та плідної співпраці під час реалізації заявленого проєкту;
 створенння якісно-нових умов для навчання, позаурочної діяльності, організації дозвілля підростаючого покоління.
 проведення різноманітних заходів на свіжому повітрі.
Проєкт « Безпека країни знань» після свого завершення не потребує додаткових капіталовкладень.

План заходів з реалізації проєкту

Заходи проєкту.
Реалізація Проєкту зі створення безпечного середовища країни мрій виконується в кілька етапів.
1. Створення робочої групи щодо написання та реалізації проєкту
( автор, серпень 2020).
2. Розробка необхідної проєктно-кошторисної документації (автор, серпень 2020).
3. Інформаційна кампанія (автор, постійно)
4. Укладання договору між автором та головним розпорядником коштів (автор, головний розпорядник коштів, орієнтовно січень - лютий 2020-2021).
5. Закупівля та встановлення обладнання для відеонагляду (підрядна організація – виконавець робіт, березень - травень 2021).
6. Закупівля та встановлення огорожі відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм влаштування ( підрядна організація-виконавець робіт, травень - серпень 2021).
7. Постйне звітування про хід реалізації проєкту (автор, головний розпорядник коштів, постійно).
8. Урочисте відкриття проєкту. Презентація території гімназії "Безпека країни знань" (вересень 2021).
Проєкт «Безпека країни знань» передбачає використання найсучасніших систем відеоспостереження та облаштування чітких кордонів закладу. Сприяє підвищенню безпеки та підвищує рівень відповідальності як учасників навчально-виховного процесу так і мешканців мікрорайону.
Успішність проєкту буде оцінюватися за результатами анкетування, опитування, кількості та якості проведених заходів, відгуків батьків.

Фотографії