• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Музичний ​ вікенд. Вічна класика, доступна кожному! (Концерти опен-ейр для жителів району, СНГ) На реалізації

Доданий
04.09.2020
Номер
102
Соціальні проєкти

На жаль, на сьогодні у нашому місті ми маємо дуже мало культурних заходів,
де б мешканці міста, особливо соціально незахищена частина населення, мали б
змогу долучитись до культурної світової спадщини, а саме- ії музичної
складової. Тому, за допомогою відомих українських музикантів, ми вирішили зробити класичну музику доступнішою для деякіх груп мешканців міста.

Автор проєкту
Галина
Галина Левашкевич
Бюджет
260 500 грн
Розрахунок бюджету
Район
Саксаганський

Опис

Проблема

Класична музика є важливою складовою культурної світової спадщини. Традиції європейської та вітчизняної музичної культури викликають жваве зацікавлення у сучасному суспільстві, що час від часу потребує відпочинку від високих технологій та поверненню до простого спілкування один з одним, що стає цікавішім за наявністю спільних захоплень. Залучення до світової музичної спадщини - процес довготривалий. Іноді це починається у дитинстві, а у багатьох - лише з набуванням певного життєвого досвіду, тому оцінку тому, яке місце має зайняти культурна спадщина у житті людини, іногді формується лише після певного вікового кордону. Багато факторів, які сприяють саме такому формуванню поглядів, ми маємо у реальному житті - неналежна кількість концертних академічних залів у промисловому місті, відсутність культурного орієнтування вільного часу під впливом тенденцій моди минулих років, відсутність вільного часу для такої форми досуга у людей продуктивного віку. Наразі, після тривалого моніторингу соціальних запитів, виникла думка про необхідність заповнення культурної порожнечі. Тому, спираючись на великий досвід сприйняття та підтримання культурного коду людей старшого покоління, є велике бажання долучити жителів району до кращих світових культурних досягнень саме у сфері музичної культури, та надати можливість людям похилого віку, пенсіонерам, ВПО, людям з інвалідністю отримати естетичний шар культури, не вирушаючи у довгу подорож містом - парк ПК “Мистецький” може стати зручним майданчиком для концертів формату “опен-ейр”. Серед різномаїття класичної музики ми пропонуємо обрати 5 видів, які, безумовно, викликають зацікавленість та подобаються глядацькій аудиторії:
1. Західно-європейська класична музика 18-19 сторіччя.
2. Етно-музика. Українськи музичні твори, фольклор в обробці сучасних авторів.
3. Класичний скандинавський джаз. Кантемпорарі.
4. Класика одеської клезмерської музики.
5. Класика аргентинського танго та танго-нуево.
Цільові групи, на які спрямовані результати виконання проєкту:
• Люди похилого та пенсійного віку;
• Внутрішньо переміщені особи;
• Люди з інвалідністю

Мета проєкту

Метою проєкту є:
• створення належних умов для організації дозвілля та безпечного відпочинку мешканців та гостей міста, різних вікових категорій, а особливо - людей похилого та пенсійного віку.
• створення якісно нового рівня дозвілля в місті;
• сприяння формуванню позитивного іміджу міста серед молоді та гостей Кривого Рогу;
• формування ком’юніті мешканців міста за спільними інтересами.
Завдання проєкту, спрямовані на досягнення поставленої мети, а саме:
1. Ознайомити мешканців міста, що належать до соціально незахищених груп населення, з естетикою музичної європейської та культурної спадщини.
2. Надати змогу представникам вищезазначених соціальних груп відвідати, не відходячі далеко від помешкання, музичні заходи за участю професіональних музикантів європейського рівня.
3. Поєднати мешканців декількох соціальних категорій за спільними інтересами.

Очікувані результати

Реалізація проєкту дасть можливості отримати короткотривалі результати:
- підвищиться інтерес до повноцінного дозвілля у людей похилого віку, пенсіонерів, інших соціально незахищених груп населення;
- зростуть можливості проведення культурно - розважальних заходів для жителів і гостей міста за певними віковими та соціальними категоріями;
- на кожен захід проєкту планується запросити 120-180 людей, мешканців Саксаганського району як відвідувачів-слухачів.
Перспективні наслідки реалізації проєкту:
- нададуть можливість представникам старшого покоління до проведення активного, цікавого, змістовного дозвілля, що в свою чергу сприятиме поліпшенню морального здоров’я;
- підвищиться культурний рівень життя міста;
- зростуть можливості для повноцінного відпочинку, оскільки даний проєкт змусить людей відкласти гаджети, залишити Internet і надати перевагу живому спілкуванню, дасть можливість з головою поринути в атмосферу свята, що дає основу для формування позитивних емоцій.

План заходів з реалізації проєкту

Заходи проєкту:
1. Створення робочої групи з підготовки та реалізації проекту (автор проекту, серпень 2020 року).
2. Розробка проєкту та підготовка проєктно-кошторисної документації (автор проекту, серпень 2020 року).
3. Укладання угоди з автором проєкту (головний розпорядник коштів, автор проєкту – орієнтовно січень-лютий 2021 року).
4. Проведення широкої інформаційної кампанії під час безпосередньої підготовки реалізації проєкту (замовлення усієї необхідної поліграфічної продукції (буклети, плакати тощо) з метою проведення широкої промоційної компанії шляхом інформування громадськості з використанням web–можливостей, у соціальних мережах та ЗМІ (автор проекту, підрядні організації – орієнтовно квітень-травень 2021 року).
5. Забезпечення наповнення концертів та їх технічного забезпечення, транспортні витрати (головний розпорядник коштів та автор проекту).
6. Постійне звітування про хід реалізації та виконання проєкту (головний розпорядник та автор проєкту – постійно).