• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Яким буде криворізький "Громадський бюджет-2020"?

12 квітня 2019 року у ПК “Центральний” пройшов Форум з оцінки та реалізації проектів-переможців конкурсу "Громадський бюджет", в якому взяли участь представники органів місцевого самоврядування, експерти Фундації ПАУСІ, члени експертної комісії з проведення конкурсу, громадськість міста.

На початку зустрічі у вступній промові до учасників заходу звернувся міський голова Юрій Вілкул, який зазначив, що нами - міською владою проведено чотири конкурси "Громадський бюджет", на які криворізька громада подала 474 проекти, з яких 184 було профінансовано коштом міської ради (61,5 млн.грн.). Наші городяни є надзвичайно активними як в питаннях подання проектів, так і в підтримки проектів, лише в останньому конкурсі за подані проекти проголосувало 66,8 тисяч криворіжців, а це 11% від загальної чисельності городян. Ми знаємо, що активність мешканців Дніпра за свої проекти була лише 3%, Києва – 5,3%, Львову – 9,3%. Тож, проаналізувавши активність подачі, голосування, пропонуємо збільшити фонд конкурсу з 21 до 26 млн. грн..

Далі голова ради з проведення конкурсу, заступник міського голови Андрій Полтавець, презентував учасникам основні зміни запропоновані  до Положення про конкурс на 2020 рік, які були сформовані на підставі пропозицій громадськості, структурних підрозділів виконкому Криворізької міської ради. Основні зміни, які пропонуються стосуватимуться:

-         розміру фонду конкурсу, який пропонується збільшити до 26 млн. грн. (на 2019 рік- 21,5 млн. грн.);

-         поділу фонду конкурсу, виходячи  із галузей, виокремивши такі сфери як «освіта» (школи, садочки, позашкільні заклади), молодь, на проекти криворіжців віком від 18 до 35 років пропонується направити 7,5% від загального фонду конкурсу ( 2 млн. грн.) та муніципальні проекти (14,5 млн. грн.)

Після презентації основного Положення пройшла "гаряча" та конструктивна робота в групі разом з представниками Фундації ПАУСІ Наталіє Винниченко та Міхаілом Аслікяном, вони розповіли про роль автора при реалізації проектів громадського бюджету та визначили ключові напрями взаємодії авторів проектів та представників органів місцевого самоврядування, що здійснюють реалізацію проектів громадського бюджету, відпрацьовували питання ключових проблем, які на думки учасників є найбільшими на шляху реалізації принципу партиципаторного бюджету та можливі заходи їх подолання.

Всі напрямки будуть ретельно розглянуті, найактуальніші та найдоцільніші включені в Положення конкурсу "Громадський бюджет-2020" (проект Положення додається)

Пропозиції щодо Положення конкурсу можна надавати за адресою: https://gb.kr.gov.ua до 30.04.2019р.

 

Довідково: між виконкомом Криворізької міської ради та МГО «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ» в 2018 році укладено меморандум про співпрацю, проект "Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку" реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках Ініціативи "Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньопереміщених осіб ", що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.