• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Відбулося перше засідання ради з проведення конкурсу проектів місцевого розвитку «Громадський бюджет» 2019

15 червня 2018 року в залі засідань виконкому Криворізької міської ради відбулося перше засідання ради з проведення конкурсу проектів місцевого розвитку "Громадський бюджет", реалізація яких планується у 2019 році. До участі у заході були запрошені члени ради з проведення конкурсу та автори минулорічних проектів-переможців .

Відкриваючи засідання міський голова Вілкул Ю.Г. зазначив, що вже три роки поспіль проводиться конкурс місцевого розвитку "Громадський бюджет" і з кожним роком активність мешканців зростає. Якщо в першому конкурсі було подано для участі 99 проектів, то цього року - 145. Це означає, що у громади міста є багато ідей, які потребують обговорення та реалізації. Тому цього річ загальний обсяг фонду конкурсу  збільшено до 21,0 млн. грн. І вже 2 липня 2018 року стартує четвертий конкурс проектів місцевого розвитку "Громадський бюджет", які будуть реалізовані у 2019 році.

Увагу присутніх було акцентовано на ключових змінах у Положенні про порядок проведення конкурсу проектів місцевого розвитку "Громадський бюджет – 2019", які внесено з урахуванням проблемних питань, що виникали як під час подання проектів так і під час їх реалізації.

Серед ключових змін:

1.     Розподіл проектів за обсягом фінансування:

-  Малі  - до 150 тис.гн. (було – до 100 тис.грн.)

-  Середні – від 150,0 тис.грн до 500 тис. грн. (було від 100 тис.грн до        400 тис.грн.)

-  Великі – від 500 тис.грн до 1 млн. 400 тис.грн. (було від 400 тис.грн до 1,4 млн.грн.)

2.       Збільшено період подання конкурсних пропозицій майже до 2-х місяців, а саме: з 2 липня до 29 серпня 2018 року.

3.  Автор проекту, що подає проектну заявку за об’єктом комунальної власності міста, на якому за результатами минулорічного конкурсу реалізується проект-переможець, може брати участь за іншою групою проектів, відмінною за обсягом фінансування від попереднього року (умова не стосується групи малих проектів).

Міський голова зазначив, що для підтримки учасників конкурсу передбачається проведення низки тренінгів з написання проектних заявок.

На сьогоднішній день вже проведено вступний семінар "Громадський бюджет: запрошення до діалогу" для модераторів та потенційних авторів проектів; захід «Громадська субота» для мешканців міста під час святкування Дня Європи. На цьому заході представники управління економіки виконкому Криворізької міської ради та фундації ПАУСІ, з якими підписано Меморандум про співпрацю, інформували мешканців про сутність «Громадського бюджету», досягнуті результати та можливості участі в конкурсі.

Голова ради з проведення конкурсу Полтавець А.А. розповів про динаміку розвитку конкурсу та стан реалізації проектів.

На засіданні ради конкурсу було презентовано найцікавіші проекти 2018 року, що демонструють як в рамках проекту "Громадський бюджет" можливо модернізувати та вдосконалити існуючі об'єкти або створити нові.

Підбиваючи підсумки засідання міський голова зазначив, що конкурс "Громадський бюджет" позитивно впливає на розвиток Кривого Рогу, об'єднуючи мешканців міста з владою у спільній меті – покращити рідне місто.