• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Оцінювання процесу впровадженням "Громадський бюджет" є передумовою для удосконалення

22 квітня 2019 року у виконкомі Криворізької міської ради проведено тренінг з оцінки та вдосконалення процесу проведення конкурсу "Громадський бюджет", в якому взяли участь представники органів місцевого самоврядування, експерти Фундації ПАУСІ, громадськість міста.

У Кривому Розі впровадження принципу партиципативного бюджетування здійснюється на протязі чотирьох років, щороку організаторами підводяться підсумки проведеного конкурсу з метою удосконалення умов та процедури його проведення, здійснюється аналіз проблемних питань, що виникають, як під час його проведення, так і під час реалізації проектів, вивчається досвід інших міст України та світу. Зараз у місті спостерігається тенденція до зростання рівня підготовки авторами конкурсних пропозицій завдяки низки проведення тренінгів, консультацій, зустрічів, в тому числі із залучення експертів міжнародного рівня.

Під час зустрічі своїм дослідом поділився Даріус Крашевський – польський експерт Фундації ПАУСІ, про те яким чином в місті, де він працює реалізовується подібній конкурс. Особливу увагу приділяють оцінці різних етапів, створена спеціальна група з оцінювання, в якій ведеться активна робота над виявленням негативних аспектів, проводяться анкетування серед населення щодо оцінки цього процесу.

Наталя Винниченко представник Фундації ПАУСІ розповіла про практику інших міст України, про залучення до процесу оцінювання інститутів громадського суспільства. Запропонувала всім учасникам взяти участь в розробці анкетного опитування, яке допомогло б більш детально розкрити всі етапи конкурсу.

Отриманні під час зустрічі знання та досвід буде трансформований до процесу партиципаторного бюджетування в місті Кривому Розі.

 

 

Довідково: між виконкомом Криворізької міської ради та МГО «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ» в 2018 році укладено меморандум про співпрацю, проект "Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку" реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках Ініціативи "Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньопереміщених осіб ", що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.