• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Громадський бюджет-2019" - тиждень навчання.

Минулий тиждень відзначився активною підготовкою громади міста до участі в конкурсі проектів місцевого розвитку "Громадський бюджет —2019".


17-18 липня у приміщенні КЦТ № 525 Дніпропетровської філії ПАТ "Укртелеком" вул. Героїв АТО, 30 відбувся дводенний тренінг "Розробка та подання проектів на конкурс "Громадський бюджет", що мав на меті залучення громади міста до участі в конкурсі, об’єднання зусиль у вирішенні проблемних питань життєдіяльності міста та реалізації найцікавіших проектів.


Серед учасників тренінгу – потенційні автори, які мають ідеї та бажання їх реалізувати.


На початку тренінгу, заступник міського голови - голова ради з проведення конкурсу Андрій Полтавець, коротко ознайомив присутніх із результатами минулих конкурсів та побажав успіху майбутнім учасникам конкурсу.


Під час першого дня заходу, тренер – консультант з питань місцевого економічного розвитку та стратегічного планування Володимир Проскурнiн детально ознайомив присутніх з ключовими принципами та особливостями написання проектів. Учасники не тільки дiзналися як у проекті описати проблему та влучно сформулювати мету, а й отримали практичні навички попрацювавши в групах над вибраними проектами. Другий день тренінгу присвятили розробці заходів по проектам, iх оцінці та складанню кошторису проектів. Досвідом та особливостями цього процесу поділилася експерт з питань бюджету Олена Балуєва, презентувавши на прикладах особливості розподілу бюджету по статтям та групам витрат.


20 липня у приміщені КЗ "Палац культури "Тернівський" (ПК "Центральний", вул. Мусоргського, 19) за підтримки Фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ відбувся Форум з підготовки проектів конкурсу "Громадський бюджет-2019".


Для участі в кожному заході бажаючі мали можливість зареєструватись за відповідним посиланням на сторінці Facebook "Громадський бюджет - Кривий Ріг" або на офіційному сайті виконкому Криворізької міської ради.


Учасниками Форуму стали майже 100 активних представників громади Кривого Рогу.


Відкриваючи Форум, заступник міського голови – голова ради з проведення конкурсу А.Полтавець привітав присутніх з початком проведення четвертого конкурсу "Громадський бюджет-2019" та запросив небайдужих мешканців міста долучитися до участі в конкурсі. Андрій Полтавець, разом з експертами ПАУСІ вручили сертифікати модераторів громадського бюджету фахівцям, які пройшли "Школу модераторів" та запевнив учасників, що кожен з районів міста тепер має своїх фахівців, які зможуть надати кваліфіковану допомогу потенційним авторам проектів по питанням, що їх цікавлять.


Далі, членом Ради конкурсу Інною Сторожук, було презентовано досвід Польщі у впровадженні громадського бюджету, а експерт з Грузії Михайло Аслікян поділився досвідом своєї країни в цих питаннях.


Під час заходу експерти Фундації ПАУСІ Леонід Донос та Наталія Винниченко знайомили присутніх з ключовими принципами громадського бюджету та особливостями написання проектів.


Поділившись на команди, учасники працювали над розробкою проектних заявок та презентували свої напрацювання.


Підсумовуючи результати проведених заходів, слід наголосити, що кількість тих громадян, які хочуть змінити наше місто на краще зростає з кожним конкурсом. Поряд з цим підвищується рівень взаємодії між органами місцевого самоврядування та громадою.


У громади міста є багато ідей, які потребують обговорення та реалізації. Саме тому було прийнято рішення збільшити загальний обсяг фонду конкурсу з 15,0 млн.грн. до 21,0 млн.грн. Сподіваємося, що таке зростання стане гарним стимулом для активної громади міста та надасть можливість реалізації більшої кількості інноваційних і актуальних проектів.


Прийом конкурсних проектів триватиме в паперовому вигляді – до 29.08.2018, в електронному - до 30.08.2018.


Подавати проекти необхідно за адресою пл. Молодіжна, 1, каб. 428., з 8.30 год. до 17.00 год.  щодня, окрім суботи на неділі.


З умовами конкурсу можливо ознайомитись за посиланням https://gb.kr.gov.ua/


Приходьте, подавайте проекти та втілюйте свої ідеї в життя!


Довідково:

Проект "Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку" реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках Ініціативи "Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб", що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.