Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Перегляд проекту

`Модернізація системи освітлення концертної зали ЦДЮТ `Ріднокрай` методами втілення нових технологій з енергозбереження та енергоефективності`(автор проекту - громадська організація `Товариство інвалідів `Надєжда` Інгулецького району`)

Автор проекту - громадська організація "Товариство інвалідів "Надєжда" Інгулецького району".


Актуальність проекту: застосування сучасних енергозберігаючих технологій з метою раціонального та економного використання  електроенергії на потреби закладу.

  Проблема незадовільного стану значної частини основних фондів закладів освіти і неможливість своєчасної їх заміни підвищує актуальність застосування сучасних заходів з енергоефективності, енергозбереження та втілення новітніх технологій використання електроенергії.

  Сьогодні потреба закладу у використанні електроенергії зростає з кожним днем. З’являється все більше і більше різноманітних приладів, без яких обійтися дуже складно, враховуючи вимоги сучасності. Та, поряд з цим, необхідно поєднати потреби закладу в електроенергії та її заощадження,  створити умови забезпечення енергозберігаючих технологій в закладі. Ми ж «розкошуємо»,використовуючи лампи розжарювання великої потужності для освітлення сцени, концертної зали та інших приміщень, в яких збираємо чимало вихованців та відвідувачів. Якщо врахувати те, що сьогодні  тарифи на електроенергію та інші природні ресурси зростають, то актуальність цієї проблеми для нас просто невідкладна. Неважко передбачити,що нас буде чекати  завтра, якщо ми не навчимося правильно використовувати  свої ресурси.

  Вихід є – перейти на нову енергозберігаючу систему освітлення закладу.

Економічний ефект очевидний, користь – вагома. Це не потребує дорогого обслуговування і висококваліфікованих спеціалістів. Час гарантованої роботи нових енергозберігаючих ламп та світлових приборів  в рази більший ніж ламп розжарювання. На такі проекти слід звертати увагу, оскільки економія становить близько 80%у порівнянні з лампами розжарювання. Наш колектив сподівається на розуміння  значимості цього проекту не тільки для нашого закладу, а й в цілому  всього комунального господарства міста.

Більшість використаної нами електроенергії під час навчального процесу приходиться на освітлення закладу, це більше ніж 1200 кВт за місяць (в середньому) і ця цифра зростає в зв’язку зі збільшенням кількості вихованців і кількості заходів у закладі.

Впровадження нової енергозберігаючої системи освітлення дозволяє значно скоротити використання комунальним закладом лімітних обсягів електроенергії майже на 50-60%,  зменшити собівартість навчально-виховного процесу не змінюючи звичного способу життя, не нашкодивши довкіллю. Цей крок, може стати прикладом для подальшого втілення в нашому місті технологій енергозбереження та енергоефективності, і слугуватиме взірцем раціонального використання ресурсів довкілля  майбутнім поколінням, враховуючи потреби сьогодення. Адже споживча вартість енергоресурсів вже сьогодні заставляє нас шукати кардинальні шляхи виходу із ситуації, що склалася на сьогоднішній день.

Неефективне використання ресурсів сьогодні просто неприпустиме. Інвестиція коштів саме в такі технології дає нам віру в майбутнє і сподівання на краще.

Інноваційність проекту. Стара система освітлення концертної зали розрахована на величезні потужності і затрати електроенергії. Лише за годину її роботи заклад витрачає близько 48кВт електроенергії, і це не говорячи про її мінімальні функціональні можливості у плані керування необхідним освітленням і світловими ефектами. Сьогодні це просто примітивно. Стара система освітлення надто примітивна і неефективна. Вона лише частково задовольняє сучасні потреби закладу. А світло сьогодні один із основних засобів художньої виразності у концертній та театральній діяльності колективів, можна сказати – візитна картка закладу.  Інноваційність проекту полягає саме у впровадженні комплексних заходів по застосуванню нового підходу до раціонального використання енергозберігаючих технологій не зменшуючи кількості заходів і кількості вихованців у закладі.

Перелік заходів проекту:

- заміна старої на нову систему освітлення та встановлення нових приборів світлових ефектів з метою подальшого, багаторічного,раціонального використання в межах закладу, як координаційного центру проведення дозвілля школярів району згідно до вимог сучасності.

- заміна і доповнення кабелів старої системи освітлення на нові.

- заміна старих розподільчих електрощитів, які не відповідають вимогам сучасності.

- заміна старих запобіжників та автоматів на сучасні.

- автоматизація деяких процесів у системі освітлення, що дасть змогу економити електроенергію майже вдвічі.

Результати проекту:

- покращення умов з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

- економія електроенергії більше ніж на80%.

- економія бюджетних коштів  на оплату енергоносіїв.

- раціональне використання природних ресурсів.

- застосування сучасних енергозберігаючих технологій з метою раціонального та економного використання  електроенергії на потреби закладу.

- збільшення можливостей у використанні світла, як засобу художньої виразності.

- підвищення якості проведення заходів.

- зростання рейтингу престижності закладу.

Цільові групи проекту:

- Криворізька міська рада, яка зацікавлена в вирішенні питань зменшення витрат міського бюджету.

- відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради;

- 740 вихованців, 39 педагогів та працівників комунального позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості «Ріднокрай», адміністрація закладу.

- батьки вихованців та просто небайдужі жителі нашого міста.

Обсяг коштів,  необхідних  для  реалізації  проекту  та  джерела  його

фінансування.

  Для реалізації проекту необхідно фінансування в сумі 199 998тис. грн.

  Фінансування буде здійснюватись за рахунок наступних джерел:

- коштів фонду Конкурсу  - 179 998 тис. грн.;

- коштів заявника згідно п.2.6.2.2. Положення про конкурс в сумі 20 000 тис. грн.

Організації-партнери, співвиконавці проекту:

- Громадська організація «Товариство інвалідів «Надєжда» Інгулецького району»;

- Комунальний позашкільний навчальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості «Ріднокрай».

Організації-партнери, співвиконавці проекту:

- Громадська організація «Товариство інвалідів «Надєжда» Інгулецького району»;

- Комунальний позашкільний навчальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості «Ріднокрай».

 

Місце реалізації проекту - Інгулецький район.


© 2009—2017, Виконком Криворізької міської ради