Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Перегляд проекту

`Впровадження інклюзивних форм розвитку, корекційно- розвиваючої спрямованості у навчальних закладах Покровського району` (автор проекту - Костиркіна Раіса Василівна)

Автор проекту - Костиркіна Раіса Василівна.

 

    Місце реалізації проекту: КЗ Криворізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 71 Криворізької міської ради Дніпровської області (надалі – спеціалізована  школа № 71), Криворізька загальноосвітня школа – інтернат  І-ІІ супенів № 4 (надалі - КЗШІ №4).

    Актуальність проекту полягає в тому, що  в місті Кривому Розі, як і в інших містах і селах, сотні сімей опинилися в безвихідному становищі через невелику кількість у нашому місті установ, які б займалися соціальною реабілітацією дітей  з інвалідністю.   Для повноцінного життя таких дітей не вистачає  транспорту, в який можна зайти з інвалідним візком.  Шкільні та позашкільні заклади, центри, де могли б навчатися діти з особливими потребами разом зі здоровими дітьми, не облаштовані пандусами.

  Більшість сімей, в яких виховуються особи з інвалідністю, є неповноцінними: як правило, мати залишена наодинці зі своєю дитиною, проблемами та невизначеністю у їх розв’язанні. Нерідко батьки не знають до кого звернутися з вирішенням щоденних проблем. Ця категорія населення є особливо вразливою і дійсно малозахищеною.

   Також, проблема інвалідності не обмежується медичним аспектом, вона в набагато більшій мірі є соціальною проблемою нерівних можливостей. І головна проблема дітей з інвалідністю порушення їх зв'язку зі світом, обмеженість пересування, бідності контактів з однолітками.

   Для розв’язання цих проблем пропонується на базі КЗШІ №4 відкрити корекційно- розвиткову групу нового типу для дітей з обмеженими руховими можливостями, в якій буде надаватися комплексна допомога і підтримка дітям даної категорії. А також організація для батьків, які виховують дітей з діагнозом ДЦП, спільних корекційно-розвиткових занять з дітьми.

  Для спілкування зі здоровими однолітками створити умови для інклюзивного спілкування на базі спеціалізованої школи №71, а саме встановити пандус для можливості заходити без перешкод в школу на святкові заходи, придбати необхідні речі для проведення свят з учнями школи.

    У рамках реалізації спільного проекту планується здійснити такі основні заходи:

1. Презентація  проекту на всіх стадіях його реалізації;

2. Створення в КЗШІ №4 кімнати корекційно-розвиткової спрямованості  для дітей з обмеженими можливостями.

3. Встановлення  пандусів для КЗШІ №4 та спеціалізованої школи  №71.

4.Закупівля та встановлення необхідного обладнання, меблів, придбання необхідних матеріалів,  приладів для проведення майстер класів, занять, творчих заходів.

5.Проведення інклюзивних заходів «Ріка Любові»: День святого Миколая, День матері, поїздки до цирку, пікніки влітку.

6.Оренда транспортних засобів для перевезення дітей-інвалідів.

     

     Проект «Ріка любові» діє в спеціалізованій школі № 71 з 2009 року. За цей час у учнів школи змінився  погляд на дітей  з інвалідністю, у багатьох є бажання допомагати  людям  з особливими потребами, виріс рівень волонтерської діяльності.

    Головним  все ж таки  є те, що така діяльність розтоплює серця дітей, серця дорослих,  пробуджує в людях небайдужість, милосердя, бажання допомагати. Тому це потрібно не тільки людям з інвалідністю, але й людям без вад. 

 

   Результатами реалізації спільного проекту буде можливість дітей-інвалідів жити більш повноцінним життям: спілкуватися зі здоровими однолітками, відвідувати басейн, міські та районі заходи, мандрувати. Крім того, реалізація цього проекту допоможе змінити ставлення сучасного суспільства до людей, в особливості дітей з інвалідністю через їх залучення в освітній простір.

   Для реалізації проекту необхідно 601 500,00  грн., у тому числі за рахунок коштів фонду конкурсу – 500 000,00  грн., співавтора -  1 500,00  грн., автора– 100 000,00 грн.

    Проект має перспективу на подальше існування.


© 2009—2017, Виконком Криворізької міської ради